Clippers naďalej valcujú, zdolali aj Brooklyn a predĺžili víťaznú sériu

utorok, 15. november 2016 11:05 | Autor: TASR

Clippers naďalej valcujú, zdolali aj Brooklyn a predĺžili víťaznú sériu | zdroj: © TASR

New York 15. novembra (TASR) - Basketbalisti Los Angeles Clippers zdolali v noci na utorok v zámorskej NBA na domácej palubovke Brooklyn Nets 127:95 a predĺžili víťaznú sériu už na sedem zápasov.

Clippers sú percentuálne najlepší tím súťaže a s bilanciou 10 výhier, jedna prehra vedú Západnú konferenciu. Nets (4-6) patrí na Východe až 11. priečka.

Clippers položili základ svojho triumfu už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali jasne 39:14. Chris Paul prispel k suverénnemu víťazstvu 21 bodmi a deviatimi asistenciami, Blake Griffin pridal 20 bodov. "Zameriavame sa na jediný cieľ. Na nič sa nevyhovárame a v každom zápase chceme podať maximálny výkon. Snažíme sa hrať správnym spôsobom. Radi by sme pokračovali v nastolenom trende," povedal Paul podľa oficiálneho ligového portálu.

Hráči Miami dokázali v záverečnej štvrtine duelu na palubovke San Antonia takmer zmazať 14-bodové manko, ale Spurs si nakoniec víťazstvo (94:90) ustrážili. Ich lídrom bol s 24 bodmi a 12 doskokmi Kawhi Leonard. Hosťom nestačilo ani 27 bodov Diona Waitersa, či 23 bodov a 17 doskokov Hassana Whitesidea.

Darilo sa dvojici Carmelo Anthony a Kristaps Porzingis, ktorí nastrieľali zhodne 24 bodov a ich New York Knicks zdolali Dallas 93:77. Mavericks síce viedli v polčase o šesť bodov, no tretiu štvrtinu ovládli domáci Knicks a vyhrali ju v pomere 34:12.

Houston si doma poradil s trápiacou sa Philadelphiou 115:88, pričom domáci James Harden už v prvej štvrtine stihol nastrieľať 23 zo svojich celkových 30 bodov. Sixers prehrali deviaty z uplynulých 10 zápasov. V najvyrovnanejšom súboji večera sa z druhého víťazstva v sezóne radovali hráči New Orleans, ktorí zdolali Boston tesne 106:105. O výhre Pelicans rozhodol Tim Frazier, ktorý dve a pol sekundy pred koncom premenil jeden z dvoch trestných hodov. Anthony Davis sa podpísal pod triumf 25 bodmi a 17 doskokmi, Celtics nepomohlo ani 37 bodov Isaiaha Thomasa.