sobota, 19. november 2016 23:05 | Autor: TASR

Madrid 19. novembra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotňajšom mestskom derby na trávniku Atletica 3:0 vďaka hetriku Cristiana Ronalda.

Po 12. kolách vedú tabuľku La Ligy o štyri body pred FC Barcelonou, ktorá doma len remizovala s Malagou bez gólov.

Na štadióne Vicente Calderóna exceloval kapitán portugalských majstrov Európy, ktorý sa presadil prvýkrát v 23. minúte z priameho kopu aj s prispením teču v domácom múre. Druhý gól strelil z penalty v 71. minúte, keď ho predtým súperov hráč fauloval v pokutovom území. Čistý hetrik zavŕšil v 77. minúte, po prihrávke Garetha Balea zakončil do odkrytej brány.

Futbalisti FC Sevilla zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase španielskej La Ligy na ihrisku Deportiva La Coruňa 3:2. O ich triumfe rozhodol v nadstavenom čase argentínsky obranca Gabriel Mercado.

Majstrovská FC Barcelona doma len remizovala s Malagou bez gólov. Katalánci nastúpili bez chorého Lionela Messiho, ktorý sa pred zápasom necítil dobre. Hostia dohrávali zápas bez dvoch vylúčených hráčov.

La Liga, 12. kolo:

La Coruňa - FC Sevilla 2:3 (2:1)
Góly: 1. Babel, 42. Andone - 44. N'Zonzi, 87. Vitolo, 90.+2 Mercado, 21.096 divákov.

FC Barcelona - FC Malaga 0:0
ČK: 68. Llorente, 90.+7 Carlos (obaja Malaga), 83.439 divákov.

SD Eibar - Celta Vigo 1:0 (1:0)
Gól: 9. Rico, ČK: 90. Alvarez (nie na ihrisku), 90.+4 Mallo (obaja Celta Vigo), 5503 divákov.

Atletico Madrid - Real Madrid 0:3 (0:1)
Góly: 23., 71. a 77. C. Ronaldo (druhý z 11 m), 52.000 divákov.