Banská Bystrica vydrela víťazstvo nad Nitrou až v predĺžení

streda, 30. december 2009 14:51 | Autor: TASR

Nitrania začali živšie a udreli už po 32 sekundách. Po úniku dvoch hráčov prihral Saliji Tomášovi Chrenkovi a jeho strela skončila za chrbtom Vojteka. `

HC 05 Banská Bystrica - HC K-Cero Nitra 5:4 (3:1, 1:1, 0:2 - 1:0) po predĺžení
Góly: 11. Kútny (M. Vojtek), 17. Vantroba (M. Dian, Kútny), 17. Češík (Paľov), 30. Tománek (Miroslav Hlinka), 65. Frühauf (Češík) - 1. T. Chrenko (S. Saliji, Podstavek), 39. Ďurák (T. Chrenko, S. Saliji), 53. S. Saliji (Vlk, Ďurák), 54. T. Chrenko (König, Ďurák)
Vylúčení: 12:8 na 2 min, navyše Miroslav Hlinka na 2 min + DKZ za bitku + 10 min za zhodenie rukavíc - Podstavek na 10 min + DKZ za nešport. správanie, M. Kováčik 2 min + DKZ za bitku, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Novák, Orolin, 3050 divákov

B. Bystrica: M. Vojtek - P. Frühauf, Biro, Vizváry, Vantroba, Paľov, Bambúch, Kubka, J. Mocek - Tománek, Bulík, Pardavý - M. Dian, Miroslav Hlinka, Kútny - Rumpel, Češík, Drotár - J. Sýkora, Ľ. Sabol, T. Sýkora

Nitra: M. Laco - Ďurák, Špelda, Vlk, König, Širokovs, Jass, Michal Novák, Ďurkech - Podstavek, T. Chrenko, S. Saliji - H. Ručkay, M. Kováčik, Šátek,
- Gráčik, M. Slovák, Čaládi - Uhnák, M. Štefanka, Kmeč, od 41. min bez Šáteka, Čaládiho, Uhnáka a Nováka

Nitrania začali živšie a udreli už po 32 sekundách. Po úniku dvoch hráčov prihral Saliji Tomášovi Chrenkovi a jeho strela skončila za chrbtom Vojteka. Hostia mali aj po tomto góle o niečo viac z hry, ďalšie ich šance však zostali nepremenené. Naopak domácim sa postupne podarilo prebrať z útlmu a na začiatku 11. min sa dočkali vyrovnania. Po prihrávke brankára Vojteka zakončil sólovú akciu Kútny. V 17. min potom Banskobystričania dvakrát udreli, pričom im na to stačilo 28 sekúnd. Najskôr sa v presilovke presadil Vantroba a po ňom aj Češík, ktorý šikovne obišiel bránku súpera. V prostrednej časti hry už boli domáci lepším tímom a svoju snahu korunovali v 30. min. Miroslav Hlinka vybojoval puk za bránkou, poslal ho na rozbehnutého Tománka a ten parádnou strelou pod brvno zvýšil na rozdiel troch gólov. Zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté, hostia však ešte predsa len dokázali zdvihnúť hlavy. V závere druhej tretiny počas presilovky sa oprel do puku Ďurák a vykresal pre nich iskierku nádeje.

V tretej tretine sa podarilo Nitranom takmer otočiť zápas, keď v priebehu dvoch minút gólmi Salijiho a Chrenka dohnali stretnutie až do predĺženia. Sedem sekúnd pred jeho koncom však rozhodol o dvoch bodoch pre domácich Frühauf, keď zužitkoval vyhraté buly Češíka a delovkou prestrelil brankára hostí.

Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Úvodný gól nás zaskočil. Zvýšeným úsilím sme dokázali otočiť stav stretnutia. Pri vedení 4:1 sme mali ďalšie šance, ktoré sme však nevyužili a zbytočnými vylúčeniami sme dovolili súperovi vyrovnať a dostať zápas do predĺženia. Teší ma, že sme napokon získali aspoň dva body, ale mrzí ma, že sme duel nedotiahli do víťazného konca v normálnom hracom čase."

Peter Oremus (tréner Nitry): "Teší nás, že sme proti takémuto súperovi dokázali zlikvidovať trojgólové manko. Aj keď sme inkasovali lacné góly, súperových hráčov bolo náročné ubrániť. Banskobystričania nie sú náhodou na druhom mieste v tabuľke."