pondelok, 30. január 2017 00:05 | Autor: TASR

Sevilla 29. januára (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v nedeľňajšom zápase 20. kola španielskej La Ligy na domácom trávniku nad Realom Sociedad San Sebastian 3:0 a na čele tabuľky majú štvorbodový náskok pred druhou Barcelonou. Tá však odohrala o zápas viac.

Katalánci v nedeľu remizovali na ihrisku Realu Betis Sevilla 1:1. Domáci viedli od 75. minúty po góle Alexa Alegriu, ale najtesnejší náskok neudržali. Aspoň bod pre nich zachránil Luis Suarez, ktorý skóroval v poslednej minúte riadneho hracieho času.

Druhému barcelonskému klubu sa proti druhému zo Sevilly darilo viac. Espaňol zdolal v domácom zápase FC, ktorý hral od 2. minúty bez vylúčeného kapitána Nicolasa Pareju, 3:1 a poskočil na deviatu priečku tabuľky. FC Sevilla ostala na tretej s rovnakým počtom bodov (42) ako druhá Barcelona. Prvý Real Madrid ich má na konte 46.

La Liga - 20. kolo:

Real Betis Sevilla - FC Barcelona 1:1 (0:0)
Góly: 75. Alegria - 90. Suarez. 43.790 divákov

Espaňol Barcelona - FC Sevilla 3:1 (2:1)
Góly: 4. Reyes (z 11m), 45.+1 Navarro, 71. Moreno - 20. Jovetič, ČK: 2. Pareja (Sevilla)

Athletic Bilbao - Sporting Gijon 2:1 (0:1)
Góly: 50. Munian, 71. Aduriz (z 11m) - 27. Cop (z 11m)

Real Madrid - San Sebastian 3:0 (1:0)
Góly: 38. Kovačič, 51. Ronaldo, 82. Morata, ČK: 74. Martinez (San Sebastian)