nedeľa, 12. marec 2017 23:05 | Autor: TASR

Madrid 12. marca (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v nedeľnom domácom stretnutí 27. kola najvyššej španielskej súťaže nad Betisom Sevilla 2:1.

Hostia síce viedli, ale tri body pre favorita gólmi zariadili Cristiano Ronaldo a Sergio Ramos. Betis dohrával od 78. minúty bez vylúčeného Cristiana Picciniho.

Real je na čele tabuľky o dva body pred FC Barcelona a disponuje zápasom k dobru. Katalánci prekvapujúco prehrali na pôde Deportiva La Coruňa 1:2. Na otvárací Joseluov zásah krátko po zmene strán ešte odpovedal Luis Suarez, ale na gól Alexa Bergantinosa zo 74. minúty už hostia nedokázali zareagovať. Zverenci Luisa Enriqueho prišli o 19-zápasovú ligovú sériu bez prehry.

Athletic Bilbao triumfoval na ihrisku San Sebastianu 2:0. O góly baskického derby sa postarali Raul Garcia z pokutového kopu a Iňaki Williams.

27. kolo:

San Sebastian - Athletic Bilbao 0:2 (0:1)
Góly: 28. Garcia (z 11 m), 56. Williams

Deportivo La Coruňa - FC Barcelona 2:1 (1:0)
Góly: 40. Joselu, 74. Bergantinos - 46. L. Suarez

Celta Vigo - FC Villarreal 0:1 (0:1)
Gól: 45. Soldado

Real Madrid - Betis Sevilla 2:1 (1:1)
Góly: 41. Ronaldo, 81. Ramos - 25. Navas (vlastný), ČK: 78. Piccini (Betis) po 2. ŽK