Nitra v prvom štvrťfinálovom zápase rozprášila Poprad!

štvrtok, 16. marec 2017 20:45 | Autor: TASR

Nitra v prvom štvrťfinálovom zápase rozprášila Poprad! | zdroj: © TASR

Nitra 16. marca (TASR) - Hokejisti HK Nitra úspešne vykročili za obhajobou titulu v Tipsport Lige. Vo štvrtkovom prvom zápase štvrťfinále play off deklasovali na domácom ľade HK Poprad 7:0 a ujali sa vedenia v sérii 1:0. Lídrom ofenzívy "corgoňov" bol obranca Jameson Milam, autor dvoch gólov a jednej asistencie.

Druhý duel série je na programe v piatok 17. marca opäť v Nitre.

štvrťfinále play off - 1. zápas:

HK Nitra - HK Poprad 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Góly: 19. Milam (Cope, Slovák), 25. Mezei (Kutálek, Krištof), 29. Macík (Tvrdoň, Meland), 34. Štefanka (Versteeg, Meland), 38. Milam (Blackwater, Ordzovenský), 45. Paukovček (Bajtek), 56. Blackwater (Slovák, Milam). Rozhodovali: Baluška, Lokšík – Junek, Šefčík, vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Ježek (Poprad) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 2778 divákov

/stav série: 1:0/

HK Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Tvrdoň – Štefanka, Paukovček, Bajtek

HK Poprad: Fokin (29. Šúrek) – Guliaev, Fabian, Suchý, Dinda, Ježek, Ibragimov, Pokovič, Davydov – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Matej Paločko, Murček, Bondra – Štrauch, Mlynarovič, Svitana

Prvý zápas štvrťfinálovej série medzi Nitrou a Popradom začali oba tímy aktívne, ale prví pohrozili Nitrania. Od zadného plexiskla sa odrazil puk k Ručkayovi, ktorý možno aj sám zostal prekvapený a puk nedokázal dopraviť za Fokina. Popradčania ohrozili vážnejšie domácu bránu až v 13. minúte, keď strieľal Hvila, ale iba do Hartzella. Na úvodný presný zásah čakali diváci do 19. minúty, v ktorej prepálil všetko čo stálo v ceste Milam. Pár sekúnd pred koncom prvej tretiny mohol ešte zvýšiť Krištof, ale Fokin si s jeho pokusom poradil.

Šancu na zníženie mal v 25. minúte Mlynarovič, ale puk po prihrávke Svitanu netrafil ideálne. Na opačnej strane dostal prihrávku do priestoru Mezei a jeho strela švihom skončila za Fokinom – 2:0. Nitrania hrali aj naďalej aktívne a výsledkom toho bol aj tretí gól v popradskej bránke. Na 3:0 zvýšil Macík strelou pomedzi nohy Fokina, ktorého zároveň vyhnal z bránky a na jeho miesto prišiel Šúrek. Ani tento ťah však "corgoňov" nezastavil. V 35. minúte strieľal Versteeg a po jeho strele ešte prišiel teč Štefanku, ktorý znamenal štvrtý gól v popradskej bránke. V 38. minúte hodil Ordzovenský dobrý puk do jazdy Blackwaterovi, ktorý ešte našiel Milama a rozhodená popradská defenzíva znovu kapitulovala – 5:0.

Do tretej tretiny nastupovali hráči už do rozhodnutého zápasu. Nitrania boli aj naďalej pri chuti. V 45. minúte prekvapil v oslabení Paukovček pomerne ľahkou strelou Šúreka a bolo 6:0. Domáci si výsledok kontrolovali a Poprad púšťali do minima šancí. Nitra arénou sa valili päť minút pred koncom oslavné mexické vlny. V 57. minúte dostali domáci výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ktorú využil Blackwater – 7:0. Minútu pred koncom mal veľkú príležitosť Mlynarovič, ale strelu popradského útočníka zlikvidoval domáci gólman Hartzell, ktorý mohol oslavovať zaslúžené čisté konto.