Nitra vyhrala aj druhý domáci zápas. Poprad nezvládol záver stretnutia

piatok, 17. marec 2017 21:05 | Autor: TASR

Nitra vyhrala aj druhý domáci zápas. Poprad nezvládol záver stretnutia | zdroj: © TASR

Nitra 17. marca (TASR) - Hokejisti HK Nitra vyhrali aj v druhom štvrťfinále play off nad HK Poprad. V prvom zápase zdolali Popradčanov vysoko 7:0, v druhom 2:0 a v sérii vedú 2:0. Tretí zápas je na programe 20. marca v Poprade.

štvrťfinále play off - 2. zápas:

HK Nitra – HK Poprad 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 27. Macík (Tvrdoň, Šille), 56. Slovák (H. Ručkay), 60. Tvrdoň (Kutálek, Hartzell) Rozhodovali: Jonák, Müllner – Šefčík, Tvrdoň, vylúčení: 5:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3109 divákov

/na zápasy 2:0/

Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Versteeg, Meland, Pupák, Korím – Cope, Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Tvrdoň – Štefanka, Paukovček, Bajtek

Poprad: Fokin (21. Šúrek) – Fabian, Guliaev, Suchý, Dinda, Pokovič, Davydov, Ježek, Ibrigimov – Lichanec, Zagrapan, Štrauch – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Abramov – Hvila, Mlynarovič, Svitana

Prvý zápas dopadol pre Popradčanov veľmi zle, a tak bolo potrebné zmeniť prístup. V úvode mali prvú šancu práve „kamzíci“, keď pálil Ježek, ale Hartzell bol pozorný. Na opačnej strane mal obrovskú príležitosť Tvrdoň, ktorý sa ocitol v úniku, avšak Fokina neprekonal. V 9. minúte našiel Slovák spoza brány Ordzovenského a strelu nitrianskeho obrancu vyrazil Fokin len s námahou. Tímy zbytočne nešpekulovali a snažili sa všetko tlačiť do brány. Hostia pridali oproti prvému zápasu na dôraze a snažili sa viac napádať a dohrávať súboje.

V bráne Fokina vystriedal po prestávke Šúrek, ktorý mal viac práce ako Hartzell. Nitrania zlepšili pohyb a ich aktivita priniesla úvodný gól. V 27. minúte sa natlačil po pravom krídle Tvrdoň, ktorého pokus ešte Šúrek zastavil, ale letiaci puk trafil vo vzduchu Macík – 1:0. V 35. minúte strieľal počas presilovej hry Svitana, ale Hartzell si ho „semaforom“ vychutnal. V 38. minúte potiahol puk Macík a následne ho prihral na stred Tvrdoňovi, ktorý to skúsil, ale strele chýbala razancia. Do šatní sa mohlo ísť za stavu 2:0, ale tridsať sekúnd pred koncom druhej tretiny nastrelil Kutálek iba žŕdku.

Do tretej tretiny nastupovali „kamzíci“ s jednogólovým mankom, a tak stále boli na kontakt s Nitranmi, ale bez gólového zápisu nemohli pomýšľať na úspech. V 53. minúte mal na hokejke vyrovnanie Ibragimov, ale vo výhodnej pozícii minul Hartzellovu bránu. V 55. minúte sa predral k zakončeniu nestarnúci Kroták, ale bekhendom netrafil bránu. Na opačnej strane prišiel zákonite trest. Na 2:0 zvýšil Slovák. Hostia museli hru otvoriť a vznikli z toho protiútoky Paukovčeka a Slováka, ale Šúrek odolával. Tréner Ozimák skúsil ešte hru bez brankára, ale bez výsledného efektu. Brankár Hartzell zachytil puk do lapačky a sebavedomo ho rozohral smerom dopredu, kde dal bodku za zápasom Tvrdoň. Popradčania ani v druhom zápase nedokázali skórovať.