nedeľa, 19. marec 2017 23:05 | Autor: TASR

Madrid 19. marca (TASR) - Nedeľné stretnutie 28. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Leganes - Malaga sa skončilo bezgólovou remízou.

Atletico Madrid si poradilo so Sevillou 3:1 a znížilo stratu na priameho konkurenta v boji o tretie miesto na dva body. V galicíjskom derby zvíťazila Celta Vigo na ihrisku Deportiva La Coruňa 1:0 gólom Iaga Aspasa.

Vo večernom súboji zvíťazila Barcelona nad Valenciou 4:2 a znížila stratu na vedúci Real Madrid na dva body. "Biely balet" má však k dobru dohrávku vo Vigu. Valencia dohrávala od 44. minúty bez strelca úvodného gólu Eliaquima Mangalu, ktorý videl červenú kartu za faul na Luisa Suareza v šestnástke. Lionel Messi z nariadenej penalty zabezpečil Barcelone vedenie a hoci hostia ešte pred odchodom do šatne bleskovo vyrovnali na 2:2, v druhom polčase inkasovali ďalšie dva góly.

28. kolo:

Leganes - Malaga 0:0

Atletico Madrid - FC Sevilla 3:1 (1:0)
Góly: 37. Godin, 61. Griezmann, 77. Koke - 85. Correa

Deportivo La Coruňa - Celta Vigo 0:1 (0:0)
Gól: 74. Aspas

Sporting Gijon - Granada 3:1 (0:0)
Góly: 60. a 82- Traore (druhý 11 m), 67. Carmona- 51. Ingason

FC Barcelona - FC Valencia 4:2 (2:2)
Góly: 35. Suarez, 45. a 52. Messi (prvý 11 m), 89. Gomes - 29. Mangala, 45+1. El Hadadi, ČK: 44. Mangala (Valencia)