Črtá sa veľké prekvapenie: Martin vedie nad Košicami už 3:1 na zápasy!

štvrtok, 23. marec 2017 20:38 | Autor: TASR

Črtá sa veľké prekvapenie: Martin vedie nad Košicami už 3:1 na zápasy! | zdroj: © TASR

Martin 23. marca (TASR) - Martinskí hokejisti zvíťazili vo štvrtkovom štvrtom stretnutí štvrťfinále play off Tipsport Ligy na domácom ľade nad favorizovanými Košicami 3:0 a v sérii vedú na zápasy 3:1.

MHC Martin - HC Košice 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 18. Heizer (Koyš, Markovič), 43. Pulli (R. Varga, Galamboš), 59. Koyš (Dlouhy). Rozhodovali: Baluška, Lokšík – Kacej, Výleta, vylúčení: 1:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 4000 divákov

/na zápasy 3:1/

Martin: Corbeil – Pulli, Kozák, Tabaček, Bačik, König, Brňák, Salija, Pacalaj – Korostin, Galamboš, R. Varga – Markovič, Heizer, Koyš – Rapáč, Dlouhy, Surovka – Rzavský, Pokrivčák, Jurášek
Košice: Habal – Dudáš, Šmach, Šedivý, Matejka, Jankovič, Deyl, Koch, Vašíček – Rudolf Huna, Suja, Bartánus – Bicek, T. Varga, Jenčík – Hričina, Bartoš, Šoltés – Klíma, Boltun, Milý

Vo skvelej atmosfére, ktorú vytvorilo 4000 divákov sa hralo vo vysokom tempe. Oproti predchádzajúcemu stretnutiu výrazne pridali hostia, ale domáci im dobre kontrovali. Už v 2. minúte sa mohli domáci ujať vedenia, ale Markovičov nájazd zneškodnil Habal. V 7. minúte na Corbeila pálil Bartánus, ale martinský gólman bol namieste. V ďalších minútach boli skúsení Košičania lepší, ale Corbeil potvrdzoval dobrú formu. V 11. minúte mal aj šťastie, keď strelu Suju vyrazil tesne vedľa bránky. V 15. minúte sa vyznamenal po strele Bartoša a bol stále v ohni striel. Z gólu sa však tešili martinskí hokejisti. Po peknej kombinácii druhého útoku sa zblízka presadil Heizer. V 19. minúte sólo Pulliho skončilo tesne vedľa.

Aj v druhom dejstve sa bolo na čo pozerať. V 21. minúte mieril Suja vedľa a pokus Tibora Vargu domáci zrazili. V 24. minúte po akcii Surovku mieril Rzavský nad. Útoky sa striedali na oboch stranách, obaja brankári boli však oporami. V 34. minúte pri presilovke hostí opäť domácich podržal Corbeil pri šanci Hunu. Martinskí hokejisti príkladne bojovali, pozorne bránili, a aj keď mal favorit viac z hry, len ťažko sa v útoku presadzoval. Gól už nepadol ani pri ďalšej výhode hostí o jedného hráča a tak aj po druhej tretine viedol Martin 1:0.

V 41. minúte mohol vyrovnať Huna, ale netrafil martinskú bránku. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo opäť. V 43. minúte presne namieril od modrej Pulli a pridal druhý gól nadšene bojujúcich domácich. Hostia potom vystupňovali svoju snahu po góle, zatlačili Martin do hlbokej defenzívy a strieľali z každej pozície. Kanadský brankár Corbeil však zatiahol roletu, bol najlepším hráčom na ľade a udržal si čisté konto. Deväťdesiat sekúnd pred koncom hostia odvolali brankára, ale Koyš gólom do prázdnej bránky definitívne rozhodol. Domáci nechali na ľade všetky svoje sily, a keď k tomu pridali aj hokejové srdce zrodilo sa ďalšie veľké prekvapenie. Martin vedie na stretnutia nečakane 3:1.