Main Content

Premier League tvrdo potrestala Manchester City: Najbližšie dva roky bez mladých talentovaných posíl

sobota, 6. máj 2017 08:05 | Autor: TASR

Premier League tvrdo potrestala Manchester City: Najbližšie dva roky bez mladých talentovaných posíl
Premier League tvrdo potrestala Manchester City: Najbližšie dva roky bez mladých talentovaných posíl | zdroj: © TASR

Londýn 6. mája (TASR) - Anglický futbalový klub Manchester City nebude môcť v najbližších dvoch rokoch podpisovať zmluvy s hráčmi z akadémie vo veku 10 až 18 rokov. Vedenie Premier League ho týmto spôsobom potrestalo za previnenie voči pravidlám v mládežníckom futbale.

Manchesterský klub, ktorý dostal navyše aj pokutu 300-tisíc libier, pyká za to, že sa snažil zlanáriť dvoch futbalistov z akadémie v čase, keď boli registrovaní v inom klube. Iba nedávno dostal podobný trest FC Liverpool, ktorý za snahu získať nemenovaného mladíka z akadémie ligového rivala Stoke City dostal pokutu 100.000 libier a ročný zákaz na prestupy mladých hráčov. Informovala o tom agentúra DPA.