Elitná zostava sobotňajších zápasov MS v hokeji (6.5.)

nedeľa, 7. máj 2017 09:56 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava sobotňajších zápasov MS v hokeji (6.5.) | zdroj: © TASR

Za nami je ďalších šesť zápasov MS v hokeji 2017. Predstavujeme sobotňajšiu Elitnú zostavu dňa, v ktorej figurujú hráči, ktorí včera na jednotlivých postoch podali najlepšie výkony.

Brankár

Elvis Merzlikins (Lotyšsko) Bilancia: 27 úspešných zákrokov, 1 shutout, 100% úspešnosť zásahov

23-ročný lotyšský brankár je odchovancom švajčiarskeho Lugana, kde pôsobí už od mládežníckych kategórií a postupne sa vypracoval v brankársku oporu A tímu. Oprieť sa o neho môže aj jeho reprezentácia, ktorej včera vychytal cenné víťazstvo v pomere 3:0. Za svoj chrbát nepustil ani jednu strelu z hokejok dánskych hráčov a na konto si pripísal shutout. Vypäté situácie pred bránkoviskom zvládal s veľkým pokojom a tak sa jeho meno zaslúžene vyníma v našej Elitnej zostave dňa.

Obrancovia

Jonas Brodin (Švédsko) Bilancia: 1+0

V našej Elitnej zostave dňa po včerajšom výkone nesmie chýbať obranca Minnesoty Wild Jonas Brodin. Švédsky bek strelil pri vysokom víťazstve „troch koruniek“ nad Nemeckom 7:2 jeden gól. Zápas zakončil so skvelými štyrmi plusovými bodmi, celkovo päťkrát ohrozil brankára Thomasa Greissa a dovedna na ľade strávil 20 minút a 16 sekúnd.

Michal Kempný (Česko) Bilancia: 0+1

Spoločnosť v obrane robí Brodinovi Čech Michal Kempný. Za rok v Chicagu Blackhawks opäť o niečo herne vyrástol, patril medzi najistejších bekov našich západných susedov a na víťazstve proti Bielorusku v pomere 6:1 sa podieľal jedným gólom. 5 striel, tri plusové body a 19 odkorčuľovaných minút ale prezrádzajú, že stále pomerne mladého 26-ročného obrancu bolo na ľade poriadne vidieť.

Útočníci

William Nylander (Švédsko) Bilancia: 2+1

Spoločnosť svojmu krajanovi Brodinovi robí v Elitnej zostave dňa mladík William Nylander. Ten si na MS v hokeji priviezol so sebou výbornú formu z NHL z pôsobenia v Toronte Maple Leafs. Na ľade proti Nemcom strávil bez 13 sekúnd 20 minút, trikrát vystrelil na bránu, z toho zaznamenal dva presné zásahy, ku ktorým pridal ešte jednu asistenciu. Zaznamenal taktiež tri plusové body a v našom výbere dostal prednosť pred trojbodovým Landeskogom a Raskom, ktorí včera taktiež odohrali vynikajúci zápas.

Patrick Thoresen (Nórsko) Bilancia: 2+1

Patrick Thoresen je pri neúčasti v play-off bojujúceho Matsa Zuccarella, nepochybne najväčšou hviezdou nórskeho výberu. A skúsený 33-ročný útočník sa tejto pozície v nórskej reprezentácii vôbec nebojí. Nóri včera zdolali domáce Francúzsko najtesnejším rozdielom 3:2 a leví podiel má na tom práve rodák z Oslo. Thoresen strelil dva góly, na jeden prihral a zaslúžene bol vyhlásený za najlepšieho hráča svojho tímu.

Robert Sabolič (Slovinsko) Bilancia: 1+1

Včera sa síce okrem Nylandera a Thoresena našli hráči, ktorí taktiež zaznamenali tri body, no do nášho výberu zaradzujeme oporu slovinskej reprezentácie Roberta Saboliča. Jeden z najskúsenejších členov slovinského tímu v záverečnej päťminútovke zápasu proti Švajčiarsku strelil štvrtý gól svojho tímu a duel poslal do predĺženia. Predtým asistoval na gól Jegliča, na ľade strávil vyše 22 minút a bol jednou z ústredných postáv fantastického zmazania štvorgólového manka na Švajčiarov, ktorí sa napokon radovali z víťazstva až po samostatných nájazdoch.