Elitná zostava dňa nedeľňajších zápasov MS v hokeji (7.5.)

pondelok, 8. máj 2017 09:06 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava dňa nedeľňajších zápasov MS v hokeji (7.5.) | zdroj: © TASR

Za nami je ďalších šesť zápasov MS v hokeji 2017. Predstavujeme nedeľňajšiu Elitnú zostavu dňa, v ktorej figurujú hráči, ktorí včera na jednotlivých postoch podali najlepšie výkony.

Brankár

Florian Hardy (Francúzsko) Bilancia: 42 úspešných zákrokov, 1 inkasovaný gól, 97,67% úspešnosť zásahov

Domáci Francúzi dokonale zaskočili fínskeho favorita a zvíťazili nečakane 5:1. Základný kameň úspechu proti „Suomi“ položil brankár Florian Hardy. 32-ročný skúsený harcovník si na konto pripísal 42 úspešných zákrokov, po celých 60 minút bol obrovskou oporou „galského kohúta“ a spoluhráč Pierre-Edouard Bellemare mu pri záverečnej slávnostnej ceremónii právom prenechal ocenenie pre najlepšieho hráča  tímu.

Obrancovia

Tyson Barrie (Kanada) Bilancia: 1+3

Po treťom hracom dni vedie produktivitu šampionátu obranca. Kanaďan Tyson Barrie má po dvoch odohraných zápasoch na konte 6 kanadských bodov, z toho hneď štyri si na konto pripísal vo včerajšom súboji proti Slovinsku (7:2). Na vysokej výhre sa šikovný ofenzívny bek podieľal jedným gólom a tromi asistenciami. Na ľade strávil vyše 19 minút a do štatistiky plus/mínus si pripísal tri pozitívne body.

Klemen Pretnar (Slovinsko) Bilancia: 0+2

Slovinskí hokejisti herne i kvalitatívne nestačili na Kanadu a zaslúžene prehrali päťgólovým rozdielom. Za najlepšieho hráča Slovincov bol síce vyhlásený Robert Sabolič, no skvelé výkony na ľade predvádzal aj jeho krajan Klemen Pretnar. 30-ročný obranca Junosťu Minsk zaznamenal dve asistencie a ako jediný Slovinec zakončil zápas s plusovým bodom. Odohral takmer 18 minút a prežil jeden zo svojich najlepších medzinárodných zápasov v kariére.

Útočníci

Clayton Keller (USA) Bilancia: 3+0

Americkí hokejisti si schuti zastrieľali proti dánskemu výberu, ktorý porazili 7:2. Najväčšou hviezdou zápasu bol nepochybne mladý útočník Clayton Keller. Stále len 18-ročný talent Arizony Coyotes zaznamenal hetrik a oprávnene ho vyhlásili za najlepšieho hráča USA. Na ľade pritom strávil len 12 minút a 23 sekúnd, čo bol jeden z najnižších ice-timeov amerických útočníkov v zápase.

Vladislav Namestnikov (Rusko) Bilancia: 2+2

Rusi si včera dobre „zatrénovali“ proti Talianom, ktorých deklasovali vysoko 10:1. Do streleckých štatistík sa zapísali hviezdy ako Panarin, Kučerov či Mozjakin. Do Elitnej zostavy sme ale vybrali menej medializovaného Vladislava Namestnikova. Ruský hokejista, ktorý má aj  americké občianstvo, sa na vysokej výhre podieľal bilanciou 2+2 a bol to práve on, kto po inkasovanom góle prakticky okamžite asistoval na presný zásah Kučerova a ďalší gól sám strelil.

Nathan MacKinnon (Kanada) Bilancia: 3+1

Okrem Tysona Barrieho nominácii do našej Elitnej zostavy dňa nemohol uniknúť ani autor hetriku Nathan MacKinnon. Hviezda Colorada Avalanche po nevydarenej sezóne na klubovej úrovni výrazne pookriala v drese „javorových listov,“ kde podáva výborné výkony. Na výhre nad Slovinskom 7:2 sa draftová jednotka z roku 2013 podieľala tromi gólmi a jednou asistenciou. Do „tabuľky“ pravdy si pripísal dva body a na ľade strávil celkovo len 14 minút a 50 sekúnd.