Elitná zostava dňa utorkových zápasov MS v hokeji (9.5.)

streda, 10. máj 2017 10:34 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava dňa utorkových zápasov MS v hokeji (9.5.) | zdroj: © TASR

Za nami sú ďalšie štyri zápasy MS v hokeji 2017. Predstavujeme utorkovú Elitnú zostavu dňa, v ktorej figurujú hráči, ktorí včera na jednotlivých postoch podali najlepšie výkony.

Brankár

Elvis Merzlikins (Lotyšsko) Bilancia: 20 úspešných zákrokov, 1 inkasovaný gól, 95,24% úspešnosť zásahov

Včera nijak výrazne nevyčnieval žiadny brankár. Do nášho výberu sa tak už druhýkrát dostal ochranca svätyne Lotyšska Elvis Merzlikins, ktorý aj včera podal kvalitný výkon a podržal svoj tím v slabších chvíľkach. Proti Taliansku si na konto pripísal 20 úspešných zákrokov, medzi tromi žrďami si aj vo vypätých situáciách zachoval chladnú hlavu a opäť dodával spoluhráčom dostatok istoty, vďaka čomu sa Lotyši mohli radovať z výhry v pomere 2:1.

Obrancovia

Yohann Auvitu (Francúzsko) Bilancia: 1+1

Francúzski hokejisti včera zvíťazili pred očami vlastných divákov nad Švajčiarskom 4:3 po samostatných nájazdoch. V defenzíve už tradične odviedol výbornú prácu obranca New Jersey Devils Yohann Auvitu, ktorý duel zakončil s bilanciou 1+1 a 2 plusovými bodmi. Na ľade strávil 23 minút a 34 sekúnd a právom ho vyhlásili za najlepšieho hráča svojho tímu v zápase.

Jesper Jensen (Dánsko) Bilancia: 0+0

25-ročný obranca Jesper Jensen je nepochybne základným stavebným kameňom dánskej obrany. Potvrdil to aj včera, keď z ľadu schádzal skutočne len v núdzových prípadoch. Proti Slovensku sa bodovo nepresadil, no jeho ice-time jasne dokazuje, že patril medzi kľúčových hráčov pri cennom víťazstve Dánov. Dovedna na ľade strávil 31 minút a 37 sekúnd, v druhej a tretej tretine bol na ľade vyše 10 minút.

Útočníci

Andris Dzerins (Lotyšsko) Bilancia: 2+0

Lotyši včera vstupovali do zápasu s Talianskom ako favoriti. Táto pozícia im príliš nesvedčila, no napokon ju zvládli. A to predovšetkým vďaka útočníkovi Andrisovi Dzerinsovi. Bývalý hráč Dinama Riga strelil v zápase oba góly svojho tímu, ktorý napokon po infarktovom závere doviedol k zisku troch bodov.

Patrick Thoresen (Nórsko) Bilancia: 1+2

Patrick Thoresen odohral včera ďalší vynikajúci zápas. 33-ročný skúsený harcovník sa tromi kanadskými bodmi podieľal na výhre Nórska nad Slovinskom v pomere 5:1. Hráč ZSC Lions jeden gól strelil a na ďalšie dva asistoval. Vyhral 14 vhadzovaní, do „tabuľky pravdy“ si zapísal dva plusové body a aktuálne sa so šiestimi kanadskými bodmi (3+3) radí medzi šesť najproduktívnejších hráčov svetového šampionátu. Za zmienku stojí taktiež trojbodový výkon (1+2) jeho spoluhráča Kena Andreho Olimba.

Morten Green (Dánsko) Bilancia: 1+2

Jednou z ústredných postáv dánskeho víťazstva nad Slovenskom bol skúsený útočník Morten Green. 36-ročný útočník sa prezentoval v súboji proti Slovensku dvomi asistenciami a v shootoutoch sa stal jediným úspešným exekútorom, keď si nádherne vychutnal Júliusa Hudáčeka a s veľkou noblesou zasunul puk za jeho chrbát, vďaka čomu získal v treťom vystúpení Dánov na tohtoročných MS prvé body.