Elitná zostava dňa sobotňajších zápasov MS v hokeji (13.5.)

nedeľa, 14. máj 2017 08:36 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava dňa sobotňajších zápasov MS v hokeji (13.5.) | zdroj: © TASR

Za nami je ďalších 6 stretnutí MS v hokeji 2017. Predstavujeme sobotňajšiu Elitnú zostavu dňa, v ktorej figurujú hráči, ktorí včera na jednotlivých postoch podali najlepšie výkony.

Brankár

Leonardo Genoni (Švajčiarsko) Bilancia: 35 úspešných zákrokov, 0 inkasovaných gólov, 100% úspešnosť zásahov

V úvode zápasu Kanady so Švajčiarskom to vyzeralo, že rozbehnuté „javorové listy“ deklasujú „helvétov.“ Po siedmich minútach viedli 2:0 a brankár Jonas Hiller sa rozhodol prepustiť miesto v bránkovisku kolegovi Leonardovi Genonimu. Pomerne neznámy brankár Bernu ale od tejto chvíle zatiahol roletu, úspešne kryl všetkých 35 striel súpera a skvelým výkonom doviedol Švajčiarsko k parádnemu obratu v podobe víťazstva 3:2 po predĺžení.

Obrancovia

Iľja Šinkevič (Bielorusko) Bilancia: 1+2

V defenzíve našej Elitnej zostavy dňa nemôže chýbať bieloruský obranca Iľja Šinkevič, ktorý sa včera proti Slovinsku blysol tromi kanadskými bodmi za jeden gól a dve asistencie. Do „tabuľky pravdy“ si zapísal výborné 3 „plusky“ a na ľade strávil celkom 19 minút a 42 sekúnd. Včera v dôležitom súboji o záchranu odviedol skvelú prácu a jeho výkon (minimálne) čo do ofenzívy možno označiť za jeho životný v reprezentačnom drese.

Christian Ehrhoff (Nemecko) Bilancia: 1+0

Christian Ehrhoff úvod šampionátu pre zranenie vynechal, no odkedy sa vrátil do zostavy Nemcov, defenzíva hostiteľov MS v hokeji 2017 výrazne nabrala na kvalite. Proti talianskemu súperovi si Ehrhoff otvoril strelecký účet, na konto si pripísal plusový bod, päťkrát ohrozil súperovu bránu a v zápase odkorčuľoval celkom 23 minút a 29 sekúnd. Podal veľmi dobrý výkon a ako kapitán šiel svojou obetavosťou a zápalom pre hru príkladom aj zvyšku tímu Marca Sturma.

Útočníci

Jevgenij Dadonov (Rusko) Bilancia: 2+1

Ruskí hokejisti si včera v pohodovom tempe zatrénovali proti Slovensku a popri tom im stihli streliť šesť gólov. Na vysokej výhre ruskej mašiny sa podieľal dvomi presnými zásahmi Jevgenij Dadonov, ktorý ku gólom pridal aj jednu asistenciu a bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu na ruskej strane. A zaslúžene. Na ľade patril medzi najaktívnejších i najnebezpečnejších hráčov.

Nick Bjugstad (USA) Bilancia: 1+1

Americkí hokejisti mali včera v súboji proti Lotyšom s nepríjemným súperom veľké problémy. Lotyšsko viedlo 2:0 i 3:1, no k skvelému obratu zavelil center tretieho útoku Nick Bjugstad, ktorý najprv gólom strelil kontaktný gól na 3:2, aby vzápätí asistoval na vyrovnávajúci gól. USA sa tak dotiahlo na svojho súpera a vďaka skvelej záverečnej päťminútovke mohlo oslavovať víťazstvo v pomere 5:3.

Alexander Pavlovič (Bielorusko) Bilancia: 2+1

Bieloruskí hokejisti včera urobili kľúčový krok pre zotrvanie v elitnej kategórii, keď v priamom súboji zdolali Slovinsko 5:2. Výraznou mierou sa pod víťazstvo podpísal najlepší hráč zápasu na bieloruskej strane Alexander Pavlovič. Krídelník Dinama Minsk v zápase dvakrát skóroval, z toho jeden z jeho gólov bol víťazný a k presným zásahom pridal aj jednu asistenciu.