Elitná zostava dňa nedeľňajších zápasov MS v hokeji (14.5.)

pondelok, 15. máj 2017 09:00 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava dňa nedeľňajších zápasov MS v hokeji (14.5.) | zdroj: © TASR

Za nami sú ďalšie 4 stretnutia MS v hokeji 2017. Predstavujeme nedeľňajšiu Elitnú zostavu dňa, v ktorej figurujú hráči, ktorí včera na jednotlivých postoch podali najlepšie výkony.

Brankár

Harri Säteri (Fínsko) Bilancia: 21 úspešných zákrokov, 0 inkasovaných gólov, 100% úspešnosť zásahov

Fíni dali ochutnať Švajčiarom z ich vlastnej polievočky. Rovnako ako „helvéti“ po dvoch inkasovaných góloch vymenili brankára a napokon otočili zápas s Kanadou, rovnaký kúsok sa teraz podaril Suomi. Po necelých 11 minútach sa do brány postavil Harri Säteri. Brankár Viťaza Podolsk neinkasoval ani raz, kryl všetkých 21 streleckých pokusov súpera a bol kľúčovou postavou fínskeho obratu. Vlaňajší vicemajstri sveta napokon oslavovali víťazstvo 3:2 po predĺžení.

Obrancovia

Brady Skjei (USA) Bilancia: 0+1

Americká posila Brady Skjei absolvoval včera proti Slovensku svoje prvé vystúpenie na tohtoročnom šampionáte. Obranca New Yorku Rangers sa uviedol vo výbornom svetle, keď sa na debakli Slovenska v pomere 6:1 podieľal jednou asistenciou a do „tabuľky pravdy“ si pripísal skvelé 4 plusové body. Bránu súpera ohrozil dvakrát a ukázal, že v ďalších stretnutiach bude veľmi platným hráčom.

Joel Genazzi (Švajčiarsko) Bilancia: 1+0

Miesto v našom výbere si našiel aj obranca Švajčiarska Joel Genazzi. Skúsený hokejista Lausanne občas nastupuje aj v útoku, no v švajčiarskej reprezentácii mu prischlo miesto v defenzíve, odkiaľ proti Fínsku strelil jeden gól a vyhnal brankára Korpisala z brány. Na konto si celkovo pripísal 2 plusové body a na ľade strávil celkom 14 minút a 43 sekúnd.

Útočníci

Michal Řepík (Česko) Bilancia: 2+0

Útočník pražskej Sparty, ktorý to v úvode sezóny skúšal v Traktore Čeľabinsk, patrí tento rok medzi najlepších hráčov českej zostavy. Skúsený harcovník včera pomohol našim západným susedom výrazne sa priblížiť postupu do play-off dvomi gólmi, ktoré strelil do siete domáceho Francúzska a so spoluhráčmi v konečnom zúčtovaní mohol po záverečnom hvizde oslavovať víťazstvo v pomere 5:2.

William Nylander (Švédsko) Bilancia: 2+1

Švédsko si včera poradilo s Dánskom 4:2. Nepríjemní Dáni sa síce v poslednej desaťminútovke snažili o obrat, no napokon sa im to nepodarilo. Leví podiel na trojbodovom zisku „troch koruniek“ má William Nylander. 21-ročný švédsky mladík hrajúci v Toronte Maple Leafs prežíva vydarené MS, proti Dánom sa blysol dvomi gólmi, na ďalší asistoval a s deviatimi kanadskými bodmi je piatym najproduktívnejším útočníkom turnaja.

Johnny Gaudreau (USA) Bilancia: 2+1

Najväčšiu slávu zožal po zápase so Slovenskom Johnny Gaudreau. Šikovný útočník Calgary Flames si na ľade miestami robil, čo sa mu zachcelo, strelil dva góly, na jeden prihrával a bol ústrednou postavou víťazstva USA nad Slovákmi v pomere 6:1. Do štatistík si zapísal tri plusové body a to všetko stihol za 14 minút a 17 sekúnd, ktoré včera strávil na ľade.