Elitná zostava dňa pondelkových zápasov v MS v hokeji (15.5.)

utorok, 16. máj 2017 10:14 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava dňa pondelkových zápasov v MS v hokeji (15.5.) | zdroj: © TASR

Za nami sú ďalšie 4 stretnutia MS v hokeji 2017. Predstavujeme pondelkovú Elitnú zostavu dňa, v ktorej figurujú hráči, ktorí včera na jednotlivých postoch podali najlepšie výkony.

Brankár

Cristobal Huet (Francúzsko) Bilancia: 26 úspešných zákrokov, 1 inkasovaný gól, 96,29% úspešnosť zásahov

Francúzsko sa s domácimi MS v hokeji 2017 rozlúčilo vo veľkom štýle. Síce sa im nepodarilo postúpiť medzi elitnú osmičku tímov, no víťazstvo so Slovinskom v pomere 4:1 bolo miernou náplasťou na nesplnený tajný cieľ „galských kohútov.“ 26 úspešnými zákrokmi doviedol Francúzov k víťazstvu 41-ročný brankár Cristobal Huet. Ostrieľaný veterán sa zároveň lúčil s reprezentačnou kariérou a dal za ňou veľmi peknú víťaznú bodku podporenú kvalitným výkonom.

Obrancovia

Yohann Auvitu (Francúzsko) Bilancia: 1+2

Veľkou mierou sa pod výhru Francúzov podpísal aj obranca Yohann Auvitu. Ten je nepochybne jedným z najlepších súčasných francúzskych hokejistov, čo potvrdil aj v súboji proti Slovincom, keď na modrej čiare doslova dominoval, odohral 22 minút a 58 sekúnd, strelil jeden gól a na ďalšie dva asistoval.

Colton Parayko (Kanada) Bilancia: 2+0

Príchod Coltona Parayka do kanadského národného tímu sa vyplatil. Obranca St. Louis Blues je jedným z najaktívnejších hráčov „javorových listov“ a včera sa na pohodlnom víťazstve nad Nórskom v pomere 5:0 podieľal dvomi presnými zásahmi. Na ľade strávil vyše 20 minút a odviedol veľmi dobrú prácu, za čo bol napokon vyhlásený za najlepšieho kanadského hráča v zápase.

Útočníci

Antoine Roussel (Francúzsko) Bilancia: 3+1

Huet i Auvitu podali síce výborné výkony, no hlavným režisérom francúzskeho víťazstva nad Slovinskom bol Antoine Roussel. Dôrazný útočník Dallasu Stars sa v najcennejšom drese vždy mení na prvotriedneho kanoniera, čo potvrdil aj proti Slovincom. V poslednom vystúpení na domácich MS sa blysol hetrikom, ku ktorému pridal jednu asistenciu a na ľade odkorčuľoval takmer 18 minút.

Ryan O’Reilly (Kanada) Bilancia: 1+1

Center druhej kanadskej útočnej formácie Ryan O’Reilly včera na svojej pozícii exceloval. Okrem jedného gólu i asistencie sa prezentoval úžasnou bilanciou v podobe 16 získaných pukov na buly a počas celého zápasu prehral len dve vhadzovania. Na bránu vyslal celkom štyri strely a odohral 16 minút a 38 sekúnd.

Artemi Panarin (Rusko) Bilancia: 0+3

Lotyšom po perfektnom vstupe do šampionátu zvlhol proti favoritom pušný prach. Proti USA síce strelili tri góly a siahali na víťazstvo, no napokon sa museli skloniť pred kvalitami Američanov. Proti Rusom si taktiež verili, no výsledok 0:5 hovorí jasnou rečou. Jednou z ústredných postáv presvedčivej výhry bol navrátilec do zostavy Artemi Panarin, ktorý kvôli drobnému zraneniu vynechal duel so Slovenskom. Svojim spoluhráčom „nabíjal“ na gól hneď trikrát a s trinástimi kanadskými bodmi kraľuje produktivite MS v hokeji 2017.