Elitná zostava dňa štvrťfinálových zápasov MS v hokeji (18.5.)

piatok, 19. máj 2017 09:44 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava dňa štvrťfinálových zápasov MS v hokeji (18.5.) | zdroj: © TASR

Vo štvrťfinálových zápasoch majstrovstiev sveta v hokeji dominovali najviac títo hráči.

Brankár

Philipp Grubauer (Nemecko) Bilancia: 48 úspešných zákrokov, 2 inkasované góly, 96% úspešnosť zásahov

Brankár Philipp Grubauer je jediným hráčom, ktorý figuruje v Elitnej zostave napriek tomu, že jeho tím nepostúpil ďalej. Tímová dvojka Washingtonu Capitals má z individuálneho hľadiska za sebou jeden z najlepších zápasov kariéry. V štvrťfinále proti Kanade na neho smerovalo 50 streleckých pokusov, z toho puk za svoj chrbát pustil len dvakrát a vďaka 48 úspešných zákrokom si udržal 96% úspešnosť zásahov. Za dva inkasované góly pritom vôbec nemohol, strelcov Kanady privádzal do zúfalstva a skvelým výkonom zatienil aj Andreja Vasilevskeho a Harriho Säteri, ktorí vychytali shutout.

Obrancovia

Viktor Antipin (Rusko) Bilancia: 0+2

Medzi najlepšou štvorkou MS v hokeji 2017 nebude chýbať favorit z Ruska, ktorý českého súpera vyprevadil z ľadu po výhre rozdielom triedy v pomere 3:0. Obranca Viktor Antipin včera predviedol veľmi kvalitný výkon, do štatistík sa zapísal dvomi asistenciami, do „tabuľky pravdy“ si pripísal jeden plusový bod a bol najvyťaženejším ruským hráčom v zápase.

Alexander Edler (Švédsko) Bilancia: 1+0

Švédski reprezentanti zvládli nepríjemného súpera zo Švajčiarska a dostali sa medzi kvarteto najlepších tímov na MS. Vďačiť za to môžu aj obrancovi Alexovi Edlerovi, ktorý odkorčuľoval 17 minút a 44 sekúnd, na konto si pripísal dva plusové body a pri svojom ofenzívnom výlete v 44. minúte dodal spoluhráčom tretím gólom do siete Genoniho dôležitý pokoj na hokejky vďaka zabezpečeniu dvojgólového náskoku.

Útočníci

William Nylander (Švédsko) Bilancia: 1+1

O prvé dva góly v sieti Švajčiarov sa výraznou mierou postaral kanonier William Nylander. 21-ročný mladík hrajúci v Toronte Maple Leafs najprv v úvodných minútach asistoval na gól Nicklasa Bäckströma, keď sa vrútil do útočného pásma a rozbehol gólovú akciu. O víťazný gól sa postaral v 34. minúte po parádnej prihrávke Ekmana-Larssona do úniku a ešte krajšom zakončení, keď napriek faulu v páde usmernil puk medzi betóny brankára Genoniho a týmto presným zásahom poslal „tri korunky“ do semifinále.

Jevgenij Kuznecov (Rusko) Bilancia: 0+2

Česko v úvode štvrťfinálového stretnutia výrazne zatlačilo Rusov, ktorí mali v úvodných minútach veľké problémy s bránením aktívneho súpera. Všetko sa to ale zlomilo druhým gólom v sieti Česka po krásnej individuálnej akcii Jevgenija Kuznecova, ktorý naservíroval puk Nikitovi Kučerovovi a „ruská zborná“ razom viedla o dva góly. Šlo o jeden z kľúčových okamihov stretnutia a Kuznecov včera patril medzi najvýraznejších rozdielových hráčov. V zápase zaznamenal napokon dve asistencie, dva plusové body a bol taktiež najvyťaženejším útočníkom Rusov vo včerajšom štvrťfinále.

Mark Scheifele (Kanada) Bilancia: 1+1

Kanaďania včera odohrali náročný zápas proti domácim Nemcom, ktorí sa zubami-nechtami chceli udržať na šampionáte na úkor veľkého favorita. Súpera síce prestrieľali a na ľade boli omnoho výraznejším tímom, no do semifinále napokon postúpili po výhre najtesnejším rozdielom v pomere 2:1. V oboch presných zásahoch „javorových listov“ mal prsty Mark Scheifele. Opora Winnipegu Jets v prvej tretine otvárala skóre zápasu, aby následne v prostrednej časti asistovala na víťazný gól Jeffa Skinnera. Jeho výkon mu vyniesol titul štvrťfinálového kanadského hrdinu a vyhlásili ho taktiež za najlepšieho hráča svojho tímu.