Elitná zostava dňa semifinálových zápasov MS v hokeji (20.5.)

nedeľa, 21. máj 2017 10:21 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava dňa semifinálových zápasov MS v hokeji (20.5.) | zdroj: © TASR

V semifinálových zápasoch majstrovstiev sveta v hokeji dominovali najviac títo hráči.

Brankár

Henrik Lundqvist (Švédsko) Bilancia: 22 úspešných zákrokov, 1 inkasovaný gól, 95,65% úspešnosť zásahov

Hviezdny brankár Henrik Lundqvist počas šampionátu posilnil švédsky tím a urobil dobre. Je veľkou oporou „troch koruniek,“ čo dokázal aj vo včerajšom semifinálovom zápase proti Fínsku. Na konto si pripísal 22 úspešných zákrokov, z brány vyťahoval len jeden puk a udržal si výbornú 95,65% úspešnosť zásahov. Výraznou mierou sa podpísal pod včerajšie víťazstvo Švédov nad krajinou tisícich jazier 4:1 a teraz sa už určite pripravuje na deň D, keď bude vo finále čeliť ohromnej ofenzívnej kanadskej sile.

Obrancovia

Colton Parayko (Kanada) Bilancia: 0+2

Po zranení Tysona Barrieho je defenzívnym pilierom kanadskej hokejovej reprezentácie Colton Parayko. Opora St. Louis Blues prežíva veľmi vydarený šampionát, čo potvrdil aj vo včerajšom semifinálovom súboji proti Rusku. Na konto si pripísal dve gólové prihrávky, jeden plusový bod a na ľade odkorčuľoval 22 minút a 57 sekúnd, vďaka čomu sa stal najvyťaženejším hráčom zápasu.

John Klingberg (Švédsko) Bilancia: 1+0

Vo vlastnom obrannom pásme i na útočnej modrej včera odohral veľmi vydarený zápas bek Dallasu Stars John Klingberg. Švédsky reprezentačný obranca zaznamenal v 25. minúte zápasu víťazný gól, keď strelou prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a napokon sa radoval z postupu do finále. Na bránu vyslal celkom 5 projektilov a na ľade strávil vyše 20 minút.

Útočníci

Nicklas Bäckström (Švédsko) Bilancia: 0+2

Za najlepšieho hráča zápasu Švédsko – Fínsko nebol vyhlásený ani Lundqvist, ani Klingberg. Pocty sa dostalo hviezdnemu tvorcovi hry Washingtonu Capitals Nicklasovi Bäckströmovi, ktorý po vypadnutí v play-off NHL neváhal a nabral smer MS v hokeji 2017, kde sa okamžite zaradil medzi lídrov „troch koruniek.“ Včerajší postup do finále režíroval dvomi asistenciami a s ice-timeom 19:58 bol neohrozene najvyťaženejším útočníkom Švédska.

Ryan O’Reilly (Kanada) Bilancia: 1+1

Ostrieľaný harcovník Ryan O’Reilly hrá už na piatych MS v hokeji a bude sa snažiť o zavŕšenie zlatého hetriku. K semifinálovej účasti pomohol Kanade vynikajúcim výkonom, keď v záverečnom dejstve strelil víťazný gól, ku ktorému pridal jednu asistenciu a zaslúžene bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu v kanadskom tíme. Vyhral 14 vhadzovaní, na ktorých mal úspešnosť 63,64%, zaznamenal dva plusové body a na ľade strávil 21 minút a 21 sekúnd, čo z neho robilo najvyťaženejšieho útočníka stretnutia.

Artemi Panarin (Rusko) Bilancia: 0+2

Rusi včera hrali semifinále len 40 minút a práve kvôli tomu prišli o finálovú účasť. V prvých dvoch tretinách boli lepším tímom a pod dvojgólový náskok sa výraznou mierou podpísal útočník Artemi Panarin. Hviezda Chicaga Blackhawks zaznamenala dve asistencie a na ľade bol veľmi výrazný. Ani on ale nedokázal zabrániť úžasnému obratu „javorových listov“ a tento rok tak bude, rovnako ako vlani, bojovať „len“ o bronzové medaily.