Slovan vysoko prehral v Česku a nezvládol tak ani druhý prípravný zápas

štvrtok, 20. júl 2017 14:16 | Autor: TASR

Slovan vysoko prehral v Česku a nezvládol tak ani druhý prípravný zápas | zdroj: © TASR

Hokejisti HC Slovan Bratislava neuspeli ani v druhom prípravnom zápase.

"Belasí" v odvete včerajšieho súboja na ľade Pardubí prehrali vysoko 2:5. V prvom dejstve videli diváci len jeden gól, keď puk za chrbát Janusa poslal Tomášek. O jediné presné zásahy jediného slovenského účastníka KHL sa postarali Sloboda a Hrnka, ktorí svoje góly zaknihovali v druhej tretine, po ktorej odchádzali do kabín s jednogólovým mankom. Do záverečnej dvadsaminútovky vystúpili lepšie domáci hokejisti. Dvojgólové vedenie Pardubiciam prinavrátil gólom Látal. V ďalších minútach Dynamo kontrolovalo pohodlný dvojgólový náskok a druhú výhru nad Slovanom a konečné skóre 5:2 pečatil Ščotka.

Dynamo Pardubice – HC Slovan Bratislava 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly: 9. Tomášek (Treille, Látal), 21. Moučka (Pipek, Trončinský), 26. Tomášek (Treille, Vondráček), 41. Látal (Tomášek, Vondráček), 50. Ščotka (Látal, Bojko) – 22. Sloboda (Kozák), 34. Hrnka (Hlinka, Taimi)

Zostavy:
HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Růžička) – Trončinský, Ščotka, Látal, M. Voženílek, Holland, Trejbal, Horyna – Moučka, Bojko, Pipek – Vondráček, Tomášek, Treille – D. Voženílek, Poulíček, Beran – Panna.
HC Slovan Bratislava: Janus (Kožiak) – Sersen, Bačík, Skalický, Mikúš, Šťastný – Kozák, Hedera,  Sloboda, Hecl, Liška – Švarný, Taimi, Buchtele, Hrnka, Hlinka – Fereta, Sádecký

Po dvojici neúspešných prípravných zápasoch sa zverenci Miloša Říhu presunú späť do Bratislavy, kde ich najbližšie 25. júla 2017 o 18:00 hod čaká prípravný duel s moskovským Spartakom.

Text: Dávid Lech