Slovan zvládol prvý domáci zápas. Rozhodli až nájazdy

utorok, 25. júl 2017 20:23 | Autor: TASR

Slovan zvládol prvý domáci zápas. Rozhodli až nájazdy | zdroj: © TASR

HC Slovan Bratislava uspel v prvom domácom prípravnom súboji proti Spartaku Moskva.

Zverenci Miloša Říhu museli v zápase dvakrát doháňať jednogólovú stratu, no napriek tomu sa v konečnom zúčtovaní radovali z víťazstva. Skóre zápasu otvoril hosťujúci Stoa a po prvej dvadsaťminútovke tak "belasí" odchádzali do kabín s jednogólovou stratou. Tú hneď v tretej minúte prostrednej časti zmazal Pavol Skalický. Vedenie ruskému tímu prinavrátil presným zásahom Leščenko v 28. minúte, no v druhej polovici stretnutia sa strelecky presadzovali len domáci hráči. Na 2:2 vyrovnala fínska posila Slovana Taimi. Duel po nerozhodnom výsledku dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých brankár Jakub Štěpánek za svoj chrbát nepustil ani jeden puk, zatiaľ čo bratislavskí strelci mali stopercentnú úspešnosť a postupne sa presadili Lukáš Kašpar, Jan Buchtele a Michal Řepík.

HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva 3:2sn (0:1, 1:1, 1:0)

Góly: 23. Skalický (Šťastný), 46. Taimi (Šťastný, Skalický), rozhodujúci nájazd premenil Kašpar - 14. Stoa (Lajunen, Leščenko), 28. Leščenko (Peplejajev)

Zostavy:

Slovan: Štepánek – Bačík, Voráček, Taimi, Švarný, Černý, Kozák, Sloboda, Boldižár – Kašpar, Smoleňák, Řepík – Hrnka, Mikúš, Buchtele – Skalický, Sádecký, Šťastný – M. Hlinka, Hecl, Liška

Spartak: Svensson – Papeliajev, Lajunen, Kalinin, Judin, Kulik, Bondarev, Provolnev, Sorokin – Leščenko, Stoa, Čistov – Mirnov, Maxwell, Radil – Šmeľov, Bobrov, Komaristý – Nikoncev, Voronin, Tolpeko

Text: Dávid Lech, Sport7.sk