Dukátová zvíťazila na SP vo Francúzsku

nedeľa, 3. júl 2011 13:00 | Autor: TASR

Slovenská kajakárka Jana Dukátová sa stala víťazkou kajaku žien na pretekoch 2. kola Svetového pohára vo vodnom slalome vo francúzskom stredisku L´Argentiére la Bessée. Druhá slovenská zástupkyňa Dana Mann-Beňušová skončila na 4. mieste.

Dukátová postúpila do finále zo 4. priečky. Dvadsaťosemročná Bratislavčanka bola v jazde o medaily dostatočne rýchla a navyše sa vyhla aj nepovoleným dotykom s bránkami.

Druhú Maialen Chourrautovú napokon zdolala o 1,27 sekundy. Zverenka Róberta Orokockého vybojovala pre Slovensko v kanáli v L´Argentiére la Bessée už druhý triumf, v sobotu sa presadil v C1 mužov Matej Beňuš. Tretiu priečku v K1 žien obsadila Češka Kateřina Kudějová. Mann-Beňušová za bronzovou pozíciou zaostala o 1,43 s.

Výsledky - 2. kolo Svetového pohára vo vodnom slalome vo francúzskom stredisku L´Argentiére la Bessée:
K1 ženy - finále: 1. Jana Dukátová (SR) 118,32 (0), 2. Maialen Chourrautová (Fr.) 119,59 (0), 3. Kateřina Kudějová (ČR) 119,73 (2), 4. Dana Mann-Beňušová (SR) 121,16 (0)