NHL: Ďalší shotout Haláka, Šatan strelil 2 góly, Gáborík jeden - výsledky + VIDEO

nedeľa, 4. apríl 2010 11:46 | Autor: TASR

V sobotňajších stretnutiach zámorskej NHL si miestenku do play-off zabezpečili hokejisti Nashville Predators, ktorí zvíťazili v Detroite 4:3 po predĺžení, na istotu by im stačil aj bod.

Zo Slovákov zažiaril Miroslav Šatan, autor oboch gólov Bostonu na ľade Toronta (2:1 po predĺžení). Tridsaťpäťročný úradujúci spoludržiteľ Stanley Cupu dosiahol v tejto sezóne už 8 presných zásahov, ku ktorým pridal 5 asistencií. Teraz najprv vyrovnal v 29. min a potom rozhodol v 64. min, keď tečoval pokus krajana Zdena Cháru. Šatana vyhlásili za druhú hviezdu duelu a pre oficiálnu internetovú stránku súťaže povedal: "Nepociťoval som tlak, hoci som si rovnako ako všetci uvedomoval dôležitosť tohto zápasu. Také však počas ostatných týždňov boli všetky, už si zvykáme. Je nevyhnutné zvýšiť našu produktivitu a zbierať čo najviac bodov. Sme radi, že máme ďalšie dva, opäť to pre nás vyzerá o čosi lepšie."

Prvou hviezdou sa stal brankár Jaroslav Halák, ktorý kryl všetkých 29 striel hostí z Buffala a pričinil sa tým o triumf Montrealu 3:0. Dvadsaťštyriročná opora reprezentácie SR na nedávnych ZOH vo Vancouveri si udržala čisté konto v druhom zápase v rade po piatkovom víťazstve 1:0 vo Philadelphii a v tomto ročníku profiligy má na konte 5 shutoutov, cekovo v kariére 9.

"V piatok sme akosi zvoľnili a dopriali súperovi viac šancí, ale dnes sme neustali s atakovaním a v tom podľa mňa spočíval kľúč," skonštatoval Halák. Montreal je na východe šiesty, Boston siedmy.

Darilo sa aj Mariánovi Gáboríkovi v drese New York Rangers na Floride. Najprv si v 52. min pripísal asistenciu pri upokojujúcom treťom góle "jazdcov" a minútu pred koncom tretej časti do prázdnej bránky upravil na konečných 4:1. V sezóne 2009/2010 sa môže pochváliť bilanciou 41+42. Rangers figurujú na 9. priečke v tabuľke Východnej konferencie.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Pittsburgh - Atlanta 4:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Detroit - Nashville 3:4 po predĺžení (1:0, 1:3, 1:0 - 0:1)
New York Islanders - Ottawa 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Toronto - Boston 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1) - Miroslav Šatan 2+0 a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu, Zdeno Chára (obaja Boston) 0+1
Montreal - Buffalo 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) - Jaroslav Halák (Montreal) kryl všetkých 29 striel a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu
Carolina - New Jersey 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Florida - New York Rangers 1:4 (0:0, 1:0, 0:4) - Marián Gáborík (New York Rangers) 1+1
Columbus - Washington 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
St. Louis - Dallas 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Phoenix - Edmonton 3:2 po sam. náj. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Los Angeles - Anaheim 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)