štvrtok, 18. január 2018 08:56 | Autor: TASR

Lionel Messi
Lionel Messi | zdroj: TASR

Barcelona 18. januára (TASR) - Futbalisti FC Barcelona prehrali v stredu v prvom zápase štvrťfinále Španielskeho pohára na pôde mestského rivala Espanyolu 0:1.

Prehru okúsili prvýkrát po predchádzajúcich 29 súťažných dueloch. Odveta je na programe 25. januára na Camp Nou.

O víťazstve Espanyolu rozhodol gól talentovaného mladíka Oscara Melenda v 88. minúte. Kanonier hostí Lionel Messi predtým v 62. minúte nepremenil penaltu, strelu mu brilantne zneškodnil brankár Diego Lopez.

Pre 20-ročného Melenda to bol vôbec prvý gól na profesionálnej úrovni. "Nemám slov. Nevedel som sa dočkať, kedy strelím svoj prvý gól a podarilo sa mi to proti Barcelone," citovala agentúra AP slová stredopoliara Espanyolu.