štvrtok, 8. apríl 2010 11:08 | Autor: TASR

NHL: Svatoš prelomil streleckú smolu, Gáborík v hre o play-off - výsledky + VIDEO | zdroj: SITA

V stredajších dueloch zámorskej hokejovej NHL sa bodovo prezentovali dvaja slovenskí hokejisti. Útočník NY Rangers Marián Gáborík si síce pripísal na svoje konto iba jednu asistenciu, jeho tím však v domácom prostredí vyhral nad Torontom pohodlne 5:1 a stále tak má šancu na postup do play-off.

Odchovanec trenčianskeho hokeja touto gólovou prihrávkou prekonal svoje maximum zo sezóny 2007/08, keď ešte v drese Minnesoty nazbieral 83 bodov za 42 gólov a 41 asistencií. Teraz má na svojom konte 84 bodov (41 gólov a 43 asistencií), no v základnej časti na neho ešte čakajú dve stretnutia. Marek Svatoš v stredu dosiahol siedmy gól v tomto súťažnom ročníku, ale ani to spolu s vynikajúcim výkonom brankára Petra Budaja, ktorý zneškodnil 40 zo 45 striel hráčov Edmontonu, Avalanche nestačilo na víťazstvo. V drese Chicaga na domácom ľade pre bližšie nešpecifikované zranenie hornej časti tela chýbal Tomáš Kopecký, Marián Hossa odohral iba 6:17 min a po prvom striedaní v druhej tretine odišiel do kabíny. Podľa zámorských zdrojov utrpel bližšie nešpecifikované zranenie po zákroku Brada Winchester ešte v úvodnom dejstve.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Rangers - Toronto 5:1 (3:0, 0:0, 2:1) -Marián Gáborík (NY Rangers) 0+1
Detroit - Columbus 4:3 (1:2, 0:0, 3:1)
Chicago - St. Louis 6:5 (4:1, 2:1, 0:3)
Edmonton - Colorado 5:4 po predĺžení (2:3, 1:0, 1:1 - 1:0) - Marek Svatoš 1+0, Peter Budaj (Colorado) zneškodnil 40 zo 45 striel súpera
Phoenix - Nashville 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)