Kmeťová s Kohlovou sa dostali do finále majstrovstiev sveta

piatok, 19. august 2011 13:30 | Autor: TASR

Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou postúpili na 39. majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede do A-finále K2 žien na 500 m. Vo svojom semifinále obsadili tretiu, teda poslednú postupovú priečku. Finále je na programe v sobotu popoludní.

Jankovec do B-finále K1 na 500 m

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Martin Jankovec o 12 tisícin sekundy (0,012 s) prehral boj o postup do A-finále K1 na 500 m. Vo svojom semifinále skončil po tuhom boji tretí, postúpiť do priamych bojov o medaily ešte mohol časom, ale Švéd Barsk Johannes v treťom semifinále bol o spomenutých 12 tisícin rýchlejší. Martin Jankovec tak bude v sobotu štartovať v B-finále.

Slováci si brúsia zuby na medaily z MS kanoistov
Štvorkajak bude bojovať o postup na olympiádu v Londýne

Výsledky I. semifinále K2 ženy na 500 m (1. - 3. do A-finále):
1. Tamara Csipesová, Katalin Kovácsová (Maď.) 1:50,702, ... 3. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1,53,180 - postúpili do A-finále

K1 muži na 500 m (1. - 2. + jeden s najlepším časom do A-finále):
I. semifinále: 1. Jurij Postrigaj (Rus.) 1:47,906
II. semifinále: 1. Marek Twardowski (Poľ.) 1:47,125
III. semifinále: 1. Paul Mittelstedt (Nem.) 1:46,289, ... 3. Barsk Johannes (Švéd.) 1:49,139
IV. semifinále: 1. Robin Koenders (Hol.) 1:48,779, ... 3. Martin Jankovec (SR) 1:49,151 - postúpil do B-finále

Štvorkajak je v semifinále

Slovenský mužský štvorkajak s posádkou Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Tarr obsadil v rozjazde na 1000 m na 39. majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede tretie miesto a s prehľadom si postrážil postup do popoludňajšieho semifinále. V "slovenskej" rozjazde boli najrýchlejší Dáni.

Suverénnym spôsobom si v rozjazde C1 na 500 m počínal slovenský reprezentant Rastislav Kohút. Od začiatku sa držal favorizovaného Maďara Dávida Györgya Korisánszkeho a v cieli bol nakoniec druhý. Do semifinále postupovalo prvých šesť pretekárov.