NHL: Boston postúpil do Playoff, Handzuš skóroval - výsledky + VIDEO

nedeľa, 11. apríl 2010 09:00 | Autor: TASR

V sobotu sa v zámorskej hokejovej NHL rozhodlo o ďalšom postupujúcom do play-off, triumfom nad Carolinou si miestenku vo vyraďovacej časti zabezpečil Boston.

Slovenský obranca Zdeno Chára si na konto pripísal jednu asistenciu a vyhlásili ho za prvú hviezdu stretnutia. Boston strelil svoje prvé tri góly v oslabení na začiatku II. tretiny v priebehu 64 sekúnd. Gólom sa v sobotu prezentoval aj útočník Los Anegles Michal Handzuš, ale jeho tím Los Angeles Kings napokon prehral doma s Edmontonom 3:4 po samostatných nájazdoch.

Jednou asistenciou sa prezentovala dvojica slovenských obrancom Andrej Meszároš a Andrej Sekera. Sekorove Buffalo uspelo na ľade Ottawy, Tampa uspela v domácom prostredí, keď po samostatných nájazdoch zdolala Floridu. Meszároš nastúpil v zápase aj napriek tomu, že ho v predchádzajúcom zápase trafil puk do krku a musel časť zápasu vynechať. V bránke Montrealu sa aj napriek dvom predchádzajúcim prehrám objavil Jaroslav Halák, ale nepodarilo samu prerušiť negatívnu sériu, keď Canadiens prehrali s Torontom 3:4 po predĺžení

Výsledok:

Boston - Carolina 4:2 (0:0, 3:2, 1:0) - Zdeno Chára (Boston) 0+1
Los Angeles - Edmonton 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 1:3 - 0:0, 0:1) - Michal Handzuš (Los Angeles) 1+0
Atlanta - Pittsburgh 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Ottawa - Buffalo 2:5 (0:2, 1:2, 1:1) - Andrej Sekera (Buffalo) 0+1
New Jersey - New York Islanders 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)
Montreal - Toronto 3:4 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1) - Jaroslav Halák (Montreal) zneškodnil 24 z 28 striel súpera
Tampa Bay - Florida 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0) - Andrej Meszároš (Tampa) 0+1
Nashville - St. Louis 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Minnesota - Dallas 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Vancouver - Calgary 7:3 (3:1, 1:1, 3:1)
San Jose - Phoenix 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)