Slavia Praha nepostúpila do play-off o účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov, keď v utorok prehrala na pôde Dynama Kyjev 2-0 (v prvom zápase v Prahe sa zrodila remíza 1-1). Stretnutie na Ukrajine však výrazne poznačili chybné verdikty rozhodcov, ktoré hrali do karát domácemu celku. Najprv čiarový rozhodca chybne odpískal ofsajd pri regulárnom góle Slavie a následne v druhom polčase v 74. minúte zas nevidel ofsajd domácich, po ktorom Arťom Besedin zvýšil na konečných 2-0. Keby sa tieto sporné verdikty nekonali stav by bol 1-1 a duel by išiel zrejme do predĺženia. ä

Kritika zo strany českého klubu však nemierila len na poľských rozhodcov, ale aj na viceprezidenta UEFA Grigorija Surkisa, ktorý je bratom prezidenta Dynama Kyjev Igora Surkisa. Tvrdík, prezident Slavie Praha, na svojom twitterovom účte krátko po súboji napísal: "Rozhodcovia hrubo ovplyvnili oba zápasy. Viceprezident Surkis by mal odstúpiť a UEFA sa nemôže čudovať, čo fanúšikovia oprávnene skandujú v spojitosti s jej menom. Byť Dynamom, takto by som naozaj postúpiť nechcel. Som pyšný na náš tím a budeme tvrdo pracovať ďalej, ďakujeme za podporu."