sobota, 29. september 2018 20:51 | Autor: TASR

Futbalisti FC Chelsea
Futbalisti FC Chelsea | zdroj: TASR

Londýn 29. septembra (TASR) - Futbalisti FC Liverpool remizovali v sobotňajšom šlágri 7. kola anglickej Premier League na ihrisku Chelsea Londýn 1:1. "The Reds" stratili prvé body v sezóne a v tabuľke klesli na druhé miesto o skóre za úradujúceho šampióna Manchester City.

Chelsea poslal do vedenia v 25. minúte Eden Hazard, ktorý využil presnú kolmicu Matea Kovačiča. Do prestávky mohol vyrovnať hosťujúci Mohamed Salah, svoju veľkú šancu však nevyužil. V druhom dejstve mali hostia viacero "tutoviek", no Sadio Mane, Xherdan Shaqiri a ani Roberto Firmino nedokázali prekonať domáceho brankára Kepu Arrizabalagu. Zverenci trénera Jürgena Kloppa sa vyrovnávajúceho gólu napokon dočkali, keď v 89. minúte krásne trafil takmer z 30 metrov striedajúci Daniel Sturridge.

Newcastle United v zostave so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom prehrali doma s Leicestrom City 0:2. Dúbravku najskôr prekonal z penalty Jamie Vardy, druhý gól pridal v 73. minúte hlavou po rohovom kope obranca Harry Maguire. Zverenci Rafaela Beniteza tak zostávajú v pásme zostupu, keď doteraz získali iba dva body.

Manchester United podľahol West Hamu na jeho štadióne 1:3. "Červení diabli" zaznamenali už tretiu ligovú prehru v sezóne a klesli na 10. miesto. Úradujúci anglický majster Manchester City vyhral gólmi Raheema Sterlinga a Sergia Agüera 2:0 nad Brighton & Hove Albion a posunul sa na čelo ligovej tabuľky.