Bitky hokejových brankárov v zámorí už nie sú na dennom poriadku ako kedysi, napriek tomu AHL priniesla jednu hromadnú mastenicu, do ktorej sa zapojil aj známy český brankár Pavel Francouz. 28-ročný gólman, ktorý sa už dvakrát v sezóne dostal aj do bránky lavín z Colorada, pôsobí vo farmárskom tíme Eagles, ktorému vychytal v noci čisté konto proti San Antoniu (6:0).

Tri sekundy pred koncom stretnutia ale prišla najzaujímavejšia vložka stretnutia, keď sa Francouz rozhodol zapojiť do hromadnej bitky. Keď Francouzov brankársky náprotivok bez rešpektu začal nakladať jeho spoluhráčom, český gólman neváhal a rozbehol sa na druhý koniec ľadu, kde okamžite Villea Hussa poslal na ľad. Rozhodcovia pri hromadnej šarvátke udelili 95 trestných minút, Francouz inkasoval trest 2+5.