Slováci v zahraničí: Kucka hrdinom víkendu, Rusnákov skvelý vstup do MLS (PREHĽAD)

pondelok, 11. marec 2019 13:36 | Autor: Timotej Gašper

Juraj Kucka | zdroj: TASR

Počas víkendu sa na zahraničných trávnikoch predstavilo viacero slovenských reprezentantov. Šport7.sk prináša súhrn ich výkonov z uplynulého víkendu.

Milan Škriniar

Zápas: Inter – SPAL

Milánsky celok porazil outsidera 2:0, no náš reprezentačný obranca sa tomu prizeral len z lavičky náhradníkov.

Marek Hamšík

Zápas: Guangzhou RF – Dalian Yifang

Marek odohral plnú minutáž pri divokej remíze 3:3 no do štatistík sa nezapísal gólom ani asistenciou. Pre Yifang je to druhá remíza za sebou a čínsky celok teda stála čaká na premiérovú ligovú výhru.

Stanislav Lobotka

Zápas: Celta Vigo – Betis

Slovenský stredopoliar odohral celý zápas pri prehre svojho klubu najtesnejším rozdielom. Celta predĺžila katastrofálnu formu a už 14.prehrou v sezóne sa dostali na zostupové 18.miesto.

Róbert Mak

Zápas: Zenit – Ufa

Zenit zvládol domáci zápas 2:1 a drží sa tak na vrchole tabuľky ruskej Premier Ligy. Reprezentačný krídelník do zápasu nezasiahol a celý ho sledoval z lavičky.

Martin Dúbravka

Zápas: Newcastle – Everto

Heco odchytal ako zvyčajne celý zápas, v ktorom síce domáci prehrávali 2:0, no napokon dokázali otočiť skóre vo svoj prospech a zvíťazili 3:2, čím opäť navýšili náskok na zostupové pásmo.

Miroslav Stoch

Zápas: Slavia Praha – Ostrava

Miňo odohral takmer celý zápas, ktorý Slavia zvládla a vyhrala 4:0. Stoch v 52.minúte nepremenil penaltu.

Juraj Kucka

Zápas: Parma – FC Janov

Kuco bol členom základnej zostavy a stal sa hrdinom víkendu, keďže v 78.minúte rozhodol o najtesnejšej výhre Parmy gólom.

Ondrej Duda a Peter Pekarík

Zápas: Freiburg – Hertha Berlín

Hertha nezvládla zápas na Grundwaldskom štadióne a prehrala 2:1, pričom Ondro strávil na ihrisku celý zápas.

Peťo do zápasu nezasiahol.

Albert Rusnák ml.

Zápas: Real Salt Lake – Vancouver

Albert skóroval z bieleho bodu pri výhre 1:0 ešte v prvom polčase. Rozhodol tak o druhom víťazstve Real Salt Lake v rade.

Ján Greguš

Zápas: San Jose – Minnesota

Slovenský reprezentačný stredopoliar odohral celý zápas pri výhre hostí 3:0 a jeho Minnesota si tak pripísala druhú výhru v rade.

Matúš Bero

Zápas: Vitesse – Feyenoord

Matúš odohral celý zápas pri dôležitej remíze Arnhemu a od 63.minúty hral so žltou kartou.