Chárov Boston zdolal v druhom dueli Toronto 4:1, vyrovnal stav série na 1:1

nedeľa, 14. apríl 2019 08:19 | Autor: TASR

Zdeno Chára a Brad Marchand
Zdeno Chára a Brad Marchand | zdroj: TASR

New York 14. apríla (TASR) - Hokejisti Bostonu vedení kapitánom Zdenom Chárom zvíťazili v druhom zápase štvrťfinále play off Východnej konferencie NHL nad Torontom 4:1 a vyrovnali stav série na 1:1.

Oporou Bruins bol brankár Tuukka Rask, ktorý zneškodnil 30 striel súpera. Jeho brankársky kolega Slovák Jaroslav Halák sledoval duel zo striedačky.

Obhajca titulu Washington bol doma stopercentný, Carolinu zdolal aj v druhom zápase. O víťazstve Capitals v pomere 4:3 rozhodol v predĺžení sviatočný strelec - obranca Brooks Orpik.

Vo štvrťfinálovej sérii Západnej konferencie medzi Nashvillom a Dallasom je po úvodných dvoch stretnutiach stav nerozhodný 1:1. Predators v noci na nedeľu vydreli výhru 2:1 po predĺžení, víťazný gól strelil Craig Smith.