Main Content

Žilinský tréner má pred pohárovým finále jasný cieľ: Posledné prehry sme hodili za hlavu

utorok, 30. apríl 2019 18:39 | Autor: TASR

Jaroslav Kentoš
Jaroslav Kentoš | zdroj: TASR

Žilina 30. apríla (TASR) - Viac pokoja v koncovke a efektivita. To je recept trénera MŠK Žilina Jaroslava Kentoša na úspech v stredajšom finále 50. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2018/2019 proti Spartaku Trnava.

Tréner "šošonov" informoval aj o trojici Michal Tomič, Benson Anang a Vladimír Majdan. Všetci mali zdravotné problémy, ale ktorý z nich v stredu nastúpi, je otázne. "Záverečný výsledok, ako sme na tom, si nechám pre seba. Minimálne dvaja z troch by mali byť pripravení. Máme však ešte 24 hodín a možno sa to vylepší," povedal Kentoš pre portál futbalsfz.sk.

Trnave a ani Žiline sa v lige v uplynulých zápasoch nedarilo, Žilina dokonca zaknihovala štyri prehry za sebou. "Vieme, že sme posledné ligové zápasy prehrali. Pohár je však o niečom inom, na finále sa tešíme a verím, že v ňom pôjdeme na maximum. Posledné prehry sme hodili za hlavu. Sme mladé mužstvo a finále je pre nás veľká vec," povedal kapitán MŠK Michal Škvarka.

Okrem nepriaznivých výsledkov však "šošonov" trápi aj zlá koncovka. Počas nepriaznivej série strelili iba dva góly. "V týchto zápasoch sa nám nepodarilo premieňať šance, ktoré sme si vytvorili. Pre mňa je ale podstatné, že sme si ich vytvorili. Teraz vo finále to bude o nastavení hráčov, ktorí sa dostávajú do koncovky, aby zachovali pokoj. Viem, že ak si vo finále vytvoríme viac gólových príležitostí, budeme efektívnejší," verí Kentoš.

Žilinský tréner už pozná chuť víťazstva v Slovenskom pohári. Práve na ihrisku v Nitre si vychutnal trofej v roku 2005 v drese Banskej Bystrice: "Bol by som rád, kebyže to zvládneme aj teraz. Náš prvotný cieľ bol dostať sa v lige do prvej šestky. Ďalším je postup do pohárovej Európy. Ak vyhráme, sme tam."