sobota, 4. máj 2019 15:45 | Autor: TASR

Tottenham Hotspur
Tottenham Hotspur | zdroj: TASR

Londýn 4. mája (TASR) - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v sobotnom stretnutí 37. kola najvyššej anglickej súťaže na pôde Newcastlu United 3:2. Slovenského brankára Martina Dúbravku prekonali Virgil van Dijk, Mohamed Salah a v závere rozhodol striedajúci Divock Origi. "The Reds" však prišli o Salaha, v 73. minúte ho museli odniesť na nosidlách, keď si po súboji s Dúbravkom nešťastne udrel hlavu o zem.

Liverpool sa dostal priebežne na čelo ligovej tabuľky o dva body pred Manchester City. Obhajcovia titulu však majú k dobru pondelkový domáci zápas s Leicestrom City.

Bournemouth zvíťazil nad Tottenhamom Hotspur 1:0. Hostia odohrali takmer celý druhý polčas bez dvoch hráčov, najprv v 43. minúte videl červenú kartu Son Heung-Min, po zmene strán ho nasledoval Juan Foyth. Bournemouth využil "presilovku" v nadstavenom čase, keď sa presadil Nathan Ake. "Kohúti" prehrali tretí z uplynulých štyroch ligových zápasov.

Cardiff City stratil šancu na záchranu v Premier League, keď prehral na vlastnom ihrisku s Crystal Palace 2:3 a obsadí 17. miesto v ligovej tabuľke. Pred posledným kolom má manko štyroch bodov na 16. Brighton.