V piatkových zápasoch NHL si pripísal bod len Višňovský

sobota, 22. október 2011 09:00 | Autor: TASR

V piatkových zápasoch kanadsko-americkej hokejovej súťaže NHL sa predstavila dvojica slovenských hráčov.

Ľubomír Višňovský si pripísal jeden bod za asistenciu na jediný gól Anaheimu pri domácej prehre "káčerov" s Dallasom 1:3.

Tridsaťpäťročný obranca bol najvyťaženejším korčuliarom stretnutia, keď strávil na ľade 28:02 min. Do kanadského bodovania sa nezapísal Michal Handzuš zo San Jose, no mohol sa tešiť z triumfu, keďže "žraloci" zvíťazili na ľade New Jersey 4:3 po samostatných nájazdoch. Handzuš sa však presadil v samostatných nájazdoch. Slovenský brankár Jaroslav Halák nestál v bránke St. Louis pri domácom víťazstve nad Carolinou 3:2 po predĺžení, prednosť dostal Brian Elliott.

Výsledky piatkových zápasov zámorskej hokejovej súťaže NHL:

New Jersey - San Jose 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Detroit - Columbus 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
St. Louis - Carolina 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0) - Jaroslav Halák (St. Louis) nechytal
Anaheim - Dallas 1:3 (0:2, 1:0, 0:1) - Ľubomír Višňovský (Anaheim) 0+1.