Hokejová extraliga pokračovala zápasmi 16. kola

piatok, 28. október 2011 20:00 | Autor: TASR

Súhrn výsledkov 16. kola Tipsport Extraligy nájdete v tomto článku.

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - 16. kolo:

MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Skalica 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 15. Houdek (Troliga) - 17. Lušňák (Kloz), 26. Lušňák, 28. Vyrúbalík (Šmach, Pálffy), 42. Vyrúbalík (R. Školiak, Pálffy)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Róbert Huna (Žilina) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bogdaň, Zvrškovec, 1363 divákov
Zostavy:
Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Niník, Houdek - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, T. Sýkora - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - Kubiš, Linet, Stupka
Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, Kloz, Jaborník, Magušin, Gula, Bučka - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Lušňák, Obrdžálek, T. Višňovský - Kutálek, Klejna, M. Šátek - Holovič, T. Mikúš, J. Jurík

I.tretina
Prvú strelu vyslal v 2. min domáci Sýkora, ale minul Lakosilovu pravú žŕdku. Góly napokon padali až v záverečnej fáze úvodnej tretiny. Najprv v 15. min domáci obranca Houdek od modrej mieril presne - 1:0. Žilinčania sa však tešili iba niečo vyše minúty, Lušňák totiž spoza bránky zasunul puk za Lacov chrbát - 1:1.
II. tretina
Ten istý hráč v 26. min dostal hostí do vedenia. O dve minúty Skaličania využili vylúčenie domáceho Stupku, obranca Vyrúbalík tečoval strelu Šmacha - 1:3. Následne Žilinčania nezužitkovali svoju početnú prevahu.
III.tretina
Hneď v úvode tretej tretiny Záhoráci zvýšili svoj náskok - strelecky disponovaný Vyrúbalík dal na 4:1. Príležitostí na zmenu skóre potom mali Pálffy a Višňovský na strane Skalice, z domácich sa dvakrát mohol do streleckej listiny zapísať Róbert Huna po spolupráci so svojím bratom Richardom, ale skóre sa už nezmenilo.

HK Orange 20 - Dukla Trenčín 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Góly: 8. Zigo (Kurali) - 5. Sojčík (O. Mikula, M. Filo), 10. R. Tvrdoň (J. Gašparovič, Hlubuček), 29. Tybor (E. Bednár, Hiadlovský)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - J. Tvrdoň, Kacej, 1358 divákov
Zostavy:
Orange 20: Riečický - Luža, Trška, Macejko, Kurali, Bagin, Šedivý, Nechala, Bajaník - Matoušek, Šimčák, Hinďoš - Bubela, Zigo, Bene - D. Hudec, Fujerík, Ďaloga - Ihnaťo, Lamper
Trenčín: Hiadlovský - Bolf, Gabriš, Hlubuček, Trefný, Martin Chovan, E. Bednár, J. Bendík, Imrich - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, Sojčík, M. Filo - Radulay, P. Kopecký, Koložváry

Už v 5. min Sojčík v páde pred bránkou dorazil Filovu strelu a prekonal Riečického - 0:1. V 8. min domáci mladíci využili presilovku. Kurali od modrej nahodil puk smerom na bránku a Zigo jeho strelu tečoval, na čo Hiadlovský nedokázala zareagovať - 1:1. O dve minúty Tvrdoň dostal prihrávku od Gašparoviča, prenikol pred bránku, jednou rukou len "sekol" po puku a ten na všeobecné prekvapenie skončil za Riečického chrbtom - 1:2. Aj Trenčania využili v tomto zápase presilovku, a to v 29. min: k Tyborovi sa odrazil puk medzi kruhy a ten z dobrej pozície prekonal Riečického - 1:3. V tretej tretine už Dukla len udržiavala svoj náskok.