Main Content

Guardiola si vydýchol: Mahrez mal negatívny dopingový test, môže nastúpiť

sobota, 10. august 2019 12:25 | Autor: TASR

Riyad Mahrez
Riyad Mahrez | zdroj: TASR

Manchester 10. augusta (TASR) - Futbalista Manchestru City Riyad Mahrez mal negatívny dopingový test a v sobotňajšom ligovom dueli proti West Hamu United môže nastúpiť. Pre obavy z porušenia dopingových pravidiel ho tréner Pep Guardiola nezaradil do nominácie na minulotýždňový duel o anglický Superpohár proti FC Liverpool. City vtedy vyhrali v rozstrele z bieleho bodu.

"Riyad absolvoval po Africkom pohári národov menšiu operáciu nosa. Doktor, ktorý ho operoval, však neposlal potrebnú dokumentáciu a z toho dôvodu sme nechceli riskovať. V prípade, že užijete nejaké lieky, je nutné upovedomiť o tom klub. Teraz, keď antidopingová agentúra potvrdila, že je všetko v poriadku, môže bez problémov nastúpiť," povedal tréner Guardiola.

Mahrezov návrat do kádra Guardiolu potešil. Krídelník Leroy Sané si totiž v spomínanom dueli proti Liverpoolu roztrhol predný krížny väz v ľavom kolene a tímu bude chýbať až sedem mesiacov. "Sledoval som jeho výkonnosť počas leta a musím povedať, že na mňa spravil dojem. V minulej sezóne nedostával veľa príležitostí, pretože na jeho pozícii máme elitných hráčov Bernarda Silvu a Raheema Sterlinga. Teraz máme však o hráča menej a pred sebou veľké množstvo zápasov. Jeho čas určite príde," tvrdí Guardiola.

Mahrez prestúpil do City vlani z Leicestru City. Vo svojej premiérovej sezóne naskočil do 44 duelov a zaznamenal 12 gólov. Po nej dokázal s Alžírskom triumfovať v kontinentálnom APN, keď vo finále zdolali Senegal 1:0.