Trnava bola doma proti Pohorniu blízko blamáže, napokon rozhodla v nadstavenom čase

sobota, 9. november 2019 19:49 | Autor: TASR

Futbalisti Spartak Trnava
Futbalisti Spartak Trnava | zdroj: TASR

Trnava 9. novembra (TASR) - Futbalisti Trnavy doma privítali posledné Pohronie.

Po úvodnej opatrnej päťminútovke sa už v 6. min sa tešili hostia z vedúceho gólu. Tečovaná lopta spoza šestnástky z kopačky Pelegríniho skončila v bráne Rusova. Domáci sa snažili čo najskôr vyrovnať, ale hosťujúci brankár Vantruba si poradil s priamym kopom Grendela a na rohový kop vytlačil pokus Haliloviča. Hostia sa pokúšali o rýchle protiútoky a jeden z nich im po chybe trnavskej defenzívy v 36. min aj vyšiel a Hrnčár pohodlne dopravil loptu do trnavskej brány.

Do druhého polčasu nastúpila Trnava so snahou zmeniť nepriaznivý stav. Prvých 5 minút uzavreli Spartakovci hostí na ich polovici a v 50. min po strele Haliloviča Tešija znížil na 1:2. Hostia sa ihneď po inkasovanom góle vytiahli z obrany a strelu Pelegríniho musel zneškodniť brankár Rusov. V 54. min po rohovom kope Pohronia išla lopta z hlavy Medu tesne vedľa pravej žrde domácej bránky. Potom mal dobrú šancu Oršula, ale neprestrelil hosťujúcu obranu. V 81. min po centri Dangubiča vyrovnal Sobczyk hlavou na 2:2 a v nadstavenom čase z priameho kopu striedajúci Yilmaz vymietol pravý horný roh Vantrubovej bránky a po štyroch prehrách zabezpečil Spartaku plný bodový zisk.

FC Spartak Trnava - FK Pohronie Žiar nad Hronon Dolná Ždaňa 3:2 (0:2)