Main Content

VIDEO: Wales po 4 rokoch zvíťazil u súpera a slovenský rival má postup vo svojich rukách

nedeľa, 17. november 2019 09:26 | Autor: TASR

Futbalisti Walesu
Futbalisti Walesu | zdroj: TASR

Baku 17. novembra (TASR) – Futbalisti Walesu nedovolili v sobotu v Baku prekvapenie a zdolali Azerbajdžan 2:0. "Draci" vyhrali v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy na súperovej pôde prvýkrát od septembra 2015 a postup na EURO 2020 majú vo vlastných rukách. Ak v utorok v záverečnom vystúpení v E-skupine doma zdolajú Maďarov, predstavia sa na šampionáte beh ohľadu na výsledok zápasu Slovenska s Azerbajdžanom.

Zverenci trénera Ryana Giggsa rozhodli o zisku troch bodov už v úvodnom dejstve. Skóre duelu otvoril v 10. minúte hlavou obranca Kieffer Moore, ktorý po rohu z pravej strany doslova zbúral na zadnej žrdi Pavla Pašajeva. Hráč anglického Wiganu si vo štvrtom reprezentačnom zápase pripísal už druhý gól. "Vedeli sme, že jednou z ich slabín sú štandardné situácie. V takýchto prípadoch je práve Kieffer obrovská hrozba pre súperovu bránku," povedal na margo 195 centimetrov vysokého stopéra Giggs. Odpor Azerbajdžanu definitívne zlomil druhý gól, ktorý strelil v 34. minúte Harry Wilson. Ten sa po ďalekonosnej strele Daniela Jamesa, ktorá sa poodrážala od žrdí, najlepšie zorientoval v pokutovom území a hlavičkou upratal loptu do prázdnej bránky.

"Výkon mohol byť samozrejme lepší, no v dnešnom zápase sme hrali na výsledok. Sme radi, že je pred utorkom všetko v našich rukách. Vyvarovali sme sa zbytočných faulov a v rozhodujúcom zápase tak budem mať k dispozícii všetkých kľúčových hráčov," povedal Giggs. Ten sa proti Maďarom bude môcť spoľahnúť aj na stredopoliara Aarona Ramseyho, ktorý proti Azerbajdžanu odohral 30 minút po takmer ročnej prestávke.