Main Content

Milan Ďatelinka si ide po titul: Robte to, čo vás baví a robte to z lásky

utorok, 19. november 2019 12:35 | Autor: Jakub Vaverka

Milan Ďatelinka
Milan Ďatelinka | zdroj: IG Milan Ďatelinka

Milan Ďatelinka patrí medzi vychádzajúce hviezdy československého MMA. Pomaly, ale isto sa blíži k titulu v organizácii Oktagon. Ďalej sa zatiaľ nepozerá, ciele plní postupne. 

Milan, sledovali ste zápas storočia? Komu ste fandili, ako hodnotíte akciu organizačne?

Zápas storočia som sledoval. Z môjho pohľadu to bol doteraz zrejme najočakávanejší zápas, aký kedy bol. Veľmi som sa naň tešil. Palce som držal samozrejme Attilovi, veril som mu na 120 percent. Nepochyboval som o ňom ani sekundu a nehovorím to preto, že vyhral. (úsmev) Akciu ako celok hodnotím na jednotku s hviezdičkou. Týmto Oktagon potvrdil, že si zaslúži miesto medzi svetovými organizáciami.

Vedeli by ste si v budúcnosti predstaviť zápas s Karlosom Vémolom v 84ke?

Zatiaľ je od tohto zápasu veľmi-veľmi ďaleko, ale určite si viem predstaviť, že by som jedného dňa s Karlosom Vémolom bojoval. 

Koľko zápasov ste podľa vás momentálne od titulu v Oktagone? V rebríčku 84ky ste jednotka.

Ak vychádzam z toho, čo napísala organizácia, som pravdepodobne jeden jediný zápas od toho, aby som dostal titulovú šancu. Urobím všetko preto, aby som svoj najbližší zápas vyhral a nič nepodcenil. Verím, že sa mi podarí získať titul.

Najbližšie sa predstavíte v Ostrave. Ako sa vám pozdáva tamojšia hala? Rieši sa váš súper?

V Ostrave som už zápasil, mám odtiaľ skvelý zážitok. Predtým som pred vypredanou arénou porazil Miroslava Broža. Hala bola vypredaná a atmosféra bola na jednotku. Čo sa týka môjho súpera, už padli nejaké mená, ale v tejto chvíli nič nie je isté. 

Kto je podľa vás najlepší československý MMA bojovník?

Podľa mňa a určite nielen podľa mňa je momentálne najlepším československým MMA zápasníkom Makhmud Muradov.

Aké sú vaše aktuálne ciele? Pozeráte aj ďalej ako do Oktagonu?

Môj najbližší cieľ je získať titul v Oktagone. To je aktuálne prioritou a nedívam sa ďalej. To je momentálne moja priorita. Potom sa uvidí, akým smerom sa vydám. Vždy si stanovím menšie ciele a keď ich splním dávam si nové a nové. Je to podľa lepšie, ako si stanoviť jeden veľký a zlyhať niekde na začiatku. Ja to riešim týmto spôsobom.

Skúste zhodnotiť prácu promotérov Ondřeja Novotného a Pavla Nerudu.

Tu sa absolútne niet o čom baviť. Každý vie, že robia, to, čo robia na jednotku. Kvôli nim je Oktagon tam, kde je.

Ako ste sa dostali k MMA? Kedy ste si povedali, že toto bude váš šport?

Ako mladý chalan som videl veľa filmov a zrazu som si zmyslel, že by som chcel byť bojovník aj ja. Začal som a o toto odvetvie zaujímať – kde sa trénuje a ako sa trénuje. Zohnal som si číslo na trénera, napísal som mu, či môžem prísť a odpísal mi, že jasné, môžem. Zobral som si tričko, trenírky, uterák a išiel som. 

Pravidelne ste chodievali na futbal, kde to bývalo aj tvrdé. Viete nám priblížiť toto životné obdobie? Chýba vám to ?

(smiech) Bývalo to to veľmi tvrdé. Samozrejme, neukončil som kariéru ani v tomto ohľade. Akurát, keďže ma zápasenie živí, teraz nemôžem riskovať nič.

Čo vás motivuje k drine? Čo by ste odkázali ľuďom, ktorí chcú preraziť?

Motivuje ma to, že ma živí, čo ma baví a nemusím chodiť do práce – to je peklo a zároveň moja veľká slabina. Treba robiť to, čo vás baví a treba to robiť z lásky.