Main Content

Ľudovít Klein: Verím tomu, že ma v UFC uvidíte v prvej polovici 2020 (rozhovor)

štvrtok, 21. november 2019 10:45 | Autor: Jakub Vaverka

Ľudovít Klein
Ľudovít Klein | zdroj: Instagram

Usmievavý a pozitívne pôsobiaci Ľudovít Klein, ktorému MMA scéna nepovie inak ako Lajos, sa s nami porozprával o šanci na UFC, zápase storočia, ale aj o práci na diskotékach a Conorovi McGregorovi.

Lajos, kedy vás uvidíme v UFC?

Verím tomu, že v UFC ma uvidíte v prvej polovici roku 2020. Aj keď, nechcem nič hovoriť dopredu, pretože veľakrát to už vyzeralo, že to je na spadnutie a ešte stále mi to nevyšlo. Ľudia potom hovoria, že sa chcem iba zviditeľniť. Je naozaj náročné sa tam dostať. Na miestenky je tlačenica. Pevne verím, že rok 2020 bude môj rok.

Je pravdou, že ste mohli byť súčasťou UFC už na niekoľkých uplynulých turnajoch?

Áno, je to pravda. Tento rok som sa mal zúčastniť už troch UFC turnajov. Prvý mal byť v Abú Dhabí v septembri, následne v Dánsku a potom ešte v Singapure. Bohužiaľ, ani na jeden turnaj som sa nedostal, pretože tam uprednostnili podpísaných zápasníkov. Respektíve, súperi proti mne nechceli nastúpiť, pretože si vybrali z môjho pohľadu jednoduchšieho súpera. Myslím si, že to je len otázka času. 

Skúste čitateľom priblížiť, v akej pozícii je vlastne fighter, ktorý čaká na zmluvu?

V podstate, mám podpísanú zmluvu s Oktagonom na štyri zápasy. Z toho som dva už mám za sebou. Moja pozícia je taká, že trénujem, pripravujem sa, aby keby náhodou prišla ponuka od UFC, nech som pripravený a mohol to zobrať. Snažím sa stále pripravovať. Ako sa hovorí, šťastie praje pripraveným.

Akú máte dohodu s Oktagonom, ak príde ponuka zo zahraničia, ste automaticky uvoľnený?

Dohodli sme, sa že ak príde ponuka od UFC, tak ma samozrejme pustia preč bez žiadnych problémov.

Mali by ste štartovať na Oktagone 16 v Ostrave. Viete už približne, kto by mohol byť vaším súperom?

Zatiaľ mám tento zápas naplánovaný. Momentálne neviem, kto bude mojím súperom. Čakám na meno, ale myslím si, že to určite bude zahraničný protivník. 

Ako sa vám trénuje v Spartakus Fight Gym? S kým si najviac rozumiete?

Trénuje sa mi tam najlepšie, máme tam skvelý kolektív, každý jeden z nás podporuje toho druhého v príprave na zápasy. Rozumiem si s absolútne každým. Podpora je či už na tréningoch alebo v zápasoch.

Aké vlastnosti podľa vás musí mať MMA bojovník, ktorý chce byť úspešný?

Tých vlastností môže mať zápasník veľmi veľa. Podľa môjho názoru treba byť sám sebou, netreba byť pobláznený. Veľa zápasníkov, ktorí prakticky nič nedosiahli si myslia, že sú majstrami sveta. Treba mať pokoru, rešpekt voči súperovi a každý deň vstávať a chodiť spať s tým, že chcem v tomto športe niečo dosiahnuť. Rovnako tak každý deň robiť maximum pre to, aby to tak naozaj bolo.

Stalo sa vám už, že vás mimo oktagon chcel niekto vyprovokovať, aby ste sa pobili?

Párkrát sa mi stalo, že ma chceli vyprovokovať. Pred troma rokmi, keď som sa neživil MMA, som pracoval na diskotékach, kde sme strážili. Objavili sa tam prípady, že do nás vyrývali ľudia, ktorí boli pod vplyvom rôznych látok. Chceli si niečo dokázať, ale nič extra sa nedialo. 

Keby ste mohli povedať jedného bojovníka na svete, s ktorým by ste chceli bojovať. Kto by to bol?

Nemám žiadneho zápasníka, s ktorým by som chcel naozaj bojovať. Ťažko povedať, ale napríklad by som si rád zmeral sily s Conorom McGregorom. To by bol určite veľký zážitok. (úsmev)

Čo by ste robili, keby ste neboli MMA zápasníkom?

Neviem si predstaviť, čo by som robil, keby nerobím MMA. Naozaj nie. Toto je súčasť môjho života, bolo by to fakt ťažké. Odmalička som chcel byť vojakom, takže možno by som bol v armáde.

Myslíte si, že by si Zápas storočia zaslúžil odvetu? 

Myslím si, že tento zápas by nemal mať odvetu. Nie je o čom, Attila vyhral v prvom kole po KO. Keby ten súboj skončí na body alebo kontroverzne, nepoviem nič, ale tu nie je o čom. Karlos mal šancu niečo ukázať, ale neukázal vôbec nič. V tomto prípade si teda nemyslím, že by sme nemali vidieť odvetu.

Skúste vymenovať mená z československej scény, ktoré by sa podľa vás v UFC nestratili. 

Podľa mňa Vojto Barborík, Tomáš Deák, Ivan Buchinger a samozrejme ja. (smiech) Z Čiech zas Jirka Procházka.