sobota, 14. december 2019 08:16 | Autor: TASR

Andrej Sekera
Andrej Sekera | zdroj: TASR

New York 14. decembra (TASR) - Hokejisti Vegas Golden Knights zvíťazili v noci na sobotu v zámorskej NHL na ľade Dallasu Stars tesne 3:2 po predĺžení.

Víťazný gól strelil Max Pacioretty už po 51 sekundách extračasu. V domácom drese odohral slovenský obranca Andrej Sekera 18:28 minút a do štatistík si pripísal dve zblokované strely.

V druhom zápase zdolalo domáce Colorado Avalanche "diablov" z New Jersey 3:1. Nathan MacKinnon zaznamenal gól a asistenciu a v prebiehajúcej sezóne dosiahol už 50 bodov (20+30). V kanadskom bodovaní mu patrí tretia priečka. Colorado vyhralo ôsme z posledných deviatich stretnutí a opäť je na čele Západnej konferencie. Naopak, New Jersey natiahol sériu prehier už na sedem duelov za sebou.