Víťazstvo Salzburgu nad PSG spečatil Švento

štvrtok, 1. december 2011 23:30 | Autor: TASR

Futbalisti rakúskeho mužstva Red Bull Salzburg zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí 5. kola v F-skupine Európskej ligy UEFA 2011/2012 nad francúzskym tímom Paríž St. Germain 2:0 (1:0) a udržali si šancu na postup do šestnásťfinále.

O prvý gól sa postaral 22-ročný stredopoliar Jakob Jantscher, ktorý si v 20. min prebral pas od Christopha Leitgeba a po šprinte od vlastnej polovice ihriska umiestnil strelu k vzdialenejšej žrdi hosťujúceho brankára Nicolasa Doucheza. Vyjadril tým prevahu "červených býkov" v úvodnej polhodine hry. Mimoriadne dôležitý druhý presný zásah pridal až v štvrtej minúte nadstaveného času II. polčasu Slovák Dušan Švento, ktorý sa presadil po Cziommerovom rohovom kope. Rozhodca ho krátko po tomto momente potrestal žltou kartou.

Zverenci holandského trénera Ricarda Moniza sa posunuli na druhú priečku tabuľky a v záverečnom súboji, ktorý odohrajú v stredu 14. decembra od 19.00 h na bratislavských Pasienkoch proti Slovanu, môžu smelo pomýšľať na postup zo skupiny. S PSG totiž majú lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov (doma 2:0, vonku 1:3), a tak sa v prípade úspechu proti "belasým" nemusia spoliehať na zakopnutie parížskeho tímu v jeho záverečnom vystúpení doma proti už istému víťazovi skupiny Bilbau.

Výsledky štvrtkového stretnutia 5. kola skupinovej fázy futbalovej Európskej ligy UEFA 2011/2012:

D-skupina:
Sporting Lisabon (Portug.) - FC Zürich (Švaj.) 2:0 (1:0)
Góly: 15. Van Wolfswinkel, 58. Božinov, rozhodoval: Rasmussen (Dán.)

FC Vaslui (Rum.) - Lazio Rím (Tal.) 0:0
Rozhodoval: Mažič (Srb.)
Pavol Farkaš (Vaslui) odohral celý zápas.

Tabuľka D-skupiny:
1. Sporting 5 4 0 1 8:2 12 - istota postupu do 1/16-finále
2. Lazio Rím 5 1 3 1 5:5 6
3. Vaslui 5 1 3 1 5:6 6
4. FC Zürich 5 0 2 3 3:8 2

E-skupina:
Stoke City (Angl.) - Dinamo Kyjev (Ukr.) 1:1 (0:1)
Góly: 81. K. Jones - 27. Upson (vlastný), rozhodoval: Meyer (Nem.)

Maccabi Tel Aviv (Izr.) - Besiktas Istanbul (Tur.) 2:3 (0:1)
Góly: 59. Yeini, 70. Lugassi - 45. Quaresma, 47. Toraman, 90.+ J. Alvés, rozhodoval: Gumienny (Belg.)
Filip Hološko (Besiktas) nastúpil v 90. min.

Tabuľka E-skupiny:
1. Stoke City 5 3 2 0 9:4 11 - istota postupu do 1/16-finále
2. Besiktas 5 3 0 2 10:6 9
3. Dinamo Kyjev 5 1 3 1 4:4 6
4. Maccabi Tel Aviv 5 0 1 4 5:14 1

F-skupina:
Red Bull Salzburg (Rak.) - Paríž Saint-Germain (Fr.) 2:0 (1:0)
Góly: 20. Jantscher, 90.+ ŠVENTO, rozhodoval: Liany (Izr.)
Dušan Švento (Salzburg) odohral celý zápas, skóroval a v 90.+ min dostal žltú kartu.