Main Content

Dier sa dostal do konfliktu s fanúšikom, na incident reagoval aj Mourinho

štvrtok, 5. marec 2020 09:17 | Autor: TASR

José Mourinho
José Mourinho | zdroj: TASR

Londýn 5. marca (TASR) - Anglický futbalový reprezentant Eric Dier sa dostal do konfliktu s fanúšikom, ktorý na tribúne napadol jeho brata. Incident sa stal v stredajšom zápase osemfinále FA Cupu, v ktorom doma Tottenham vypadol s Norwichom City po rozstrele zo značky 11 m.

Dvadsaťšesťročný stredopoliar po zápase preskočil na tribúnu, kde sa rozbehol vydiskutovať si situáciu s fanúšikom osobne. Údajne sa jednalo o podporovateľa Spurs, ktorý inzultoval Dierovho mladšieho brata. Nastala menšia strkanica, ale zasiahli ostatní ľudia na tribúne a k vážnejšiemu fyzickému stretu neprišlo. Záležitosť už vyšetruje aj anglická Futbalová asociácia (FA).

Tréner Spurs Jose Mourinho sa Diera zastal. "Keď niekto napadne vás v prítomnosti vašej rodiny, alebo vašu rodinu, v tomto prípade vášho mladšieho brata, ako profesionál by ste nemali toto urobiť. Ale zopakujem, že takto by sa zachoval pravdepodobne každý. Stojím za hráčom a chápem ho," citovala agentúra AFP portugalského kouča, ktorý na možnosť začatia disciplinárneho konania samotného klubu voči hráčovi dodal: "Ak to bude klub chcieť, nebudem súhlasiť, aj keď hráč urobil chybu."