Main Content

Reprezentanti Belgicka sú nadšení, obľúbený tréner zostáva pri tíme

streda, 20. máj 2020 14:09 | Autor: TASR

Belgicko - bronz
Belgicko - bronz | zdroj: TASR

Brusel 20. mája (TASR) - Zotrvanie Roberta Martineza na lavičke belgickej futbalovej reprezentácie do MS 2022 v Katare vyvolalo v radoch hráčov národného tímu pozitívnu reakciu.

Kapitán "červených diablov" Eden Hazard bol z dohody španielskeho kouča a Kráľovského belgického futbalového zväzu (KBVB) nadšený.

"Tréner podpísal zmluvu, to je skvelé. Olé, olé," žiaril vo videu šťastím krídelník Realu Madrid. Pôvodný kontrakt 46-ročného Martineza mal vypršať po EURO 2020 a v stredu prišlo k jeho predĺženiu. V B-skupine európskeho šampionátu, ktorý pre pandémiu koronavírusu preložili na budúci rok, si Belgičania zmerajú sily s Dánskom, Fínskom a Ruskom.

Lídri rebríčka FIFA prešli kvalifikáciou EURO bez straty bodu s impozantným skóre 40:3. Pod vedením Martineza obsadili "červení diabli" na MS 2018 v Rusku tretie miesto.

"Koronakríza trochu spomalila akt predĺženia zmluvy s trénerom Martinezom, ale teraz už je všetko oficiálne spečatené," uvádza sa v stanovisku KBVB, ktoré citovala agentúra AP. Martinez nelení a pripravuje sa na prácu, ktorá ho čaká v najbližších mesiacoch: "Najbližšie dva roky budú pre národný tím naozaj poriadne intenzívne. Čaká nás veľa výziev, majstrovstvá Európy, Liga národov, kvalifikácia MS 2022 a v prípade postupu finálový turnaj."