Žilina, Nitra a Zvolen darovali hosťom body na Vianoce

štvrtok, 22. december 2011 21:29 | Autor: TASR

Súhrn výsledkov 32. kola slovenskej najvýššej hokejovej ligy - Tipsport extraligy nájdete v tomto článku.

Výsledky 32. kola slovenskej hokejovej extraligy.

MsHK DOXXbet Žilina - HC'05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 57. Houdek (Smotrila, T. Sýkora) - 8. Heizer (M. Grman, Kristoffersson), 33. Jokila (T. Hričina, Cebák), 53. T. Hričina (Hvila, Jokila)

Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše Dlouhý (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík - Gavalier, V. Snášel, 1377 divákov

Zostavy:

Žilina: Laco - D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Houdek - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - J. Kubiš, Linet, T. Sýkora

Banská Bystrica: Chorošun - Cebák, Cunik, Kubka, M. Grman, Brňák, Bambúch, Beňa - T. Hričina, Jokila, Hvila - Kristoffersson, Heizer, M. Kokavec - Marcinek, Češík, Tománek - Lamper, Nemček, Lunter

I. tretina
Domáci už v prvej minúte mohli ísť do vedenia, ale ľavý krídelník Sivák netrafil prázdnu bránku. V 5. min sa vyznamenali pri nájazdoch obaja brankári, na domácej strane Marek Laco a u hostí Chorošun. V 8. min bol vylúčený Sivák a hostia po ôsmich sekundách využili početnú prevahu na vsietenie prvého gólu. Potom sa hral obojstranne opatrný hokej, keď ani jedno mužstvo nechcelo urobiť chybu.

II. tretina
V úvode druhej tretiny vylúčenia Dlouhého a Jokilu nevyužil ani jeden tím. V 28. min Devečka mieril dobre, ale banskobystrický gólman jeho pokus kryl. V 33. min sa Žilinčania dopustili technickej chyby - veľa hráčov na ľadovej ploche, útočník Jokila po 33 sekundách potrestal domácich druhým gólom. Dve minúty pred koncom druhej tretiny mal opäť dobrú príležitosť na vsietenie gólu domáci kapitán Devečka, ale Chorošun bol opäť pozorný.

III. tretina
Domáci nastúpili do záverečnej tretiny so snahou o zvrat výsledku. Nechali sa však zbytočne vylučovať, na čo doplatili tretím inkasovaným gólom. V 53. min bolo opäť veľa hráčov na ľadovej ploche, na trestnú lavicu išiel Michajlov a hostia potrestali zaváhanie domácich. Hvila nezištne prihral Hričinovi a ten zvýšil vedenie na 3:0. Domáci v závere pridali, ale gól obrancu Houdeka v 57. min znamenal len kozmetickú úpravu výsledku. V záverečných sekundách v hre bez brankára sa Žilinčania nepresadili, a preto prvýkrát v tejto sezóne prehrali s Banskobystričanmi v riadnom hracom čase.

Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Nie som spokojný s výsledkom ani s výkonom. Od úvodného striedania sme robili dosť chýb, nevyhrávali sme osobné súboje a slabo korčuľovali. Bystrica išla do vedenia, my sme mohli otočiť zápas pri presilových hrách, ale tie sme nevyužili, naopak, inkasovali sme. Na výkon mojich zverencov som nahnevaný, chýbalo viac bojovnosti, v dôležitom zápase sme prišli o tri body."
Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. V prvej tretine sme si vytvorili dosť šancí, ale vyhrali sme ju len 1:0. Potom sme išli trpezlivo za svojím cieľom a dvoma ďalšími gólmi sme si poistili víťazstvo. V závere to bolo trošku nervózne. Ďakujem chlapcom, ziskom troch bodov nám dali pekný vianočný darček."

HK Nitra - Dukla Trenčín 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Góly: 9. Gurčík (Valčák, Fojtík), 59. Valčák (Fojtík) - 22. Sojčík (Tybor), 33. Gašparovič (Tybor), 36. Sojčík (M. Biro, Mikula), 45. R. Tvrdoň (Fabuš, Pardavý)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Mašlonka (Nitra) 5+DKZ za faul do oblasti hlavy a krku a Gašparovič (Trenčín) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - V. Smerek, Smrek, 1775 divákov

Zostavy:

Nitra: Fedor - Rais, Ďurák, Gurčík, König, Árvay, M. Bača, Kružík, Grman - Hrnka, M. Štefanka, Mašlonka - Šumichrast, Valčák, Fojtík - S. Saliji, M. Segľa, H. Ručkay - Púchovský, Piačka, Kluka

Trenčín: V. Kováč - M. Habšuda, Trefný, M. Biro, Gabriš, Vizváry, Štindl, Hlubuček, E. Bednár - Pardavý, Fabuš, R. Tvrdoň - Tybor, Sojčík, M. Filo - Mikula, Gašparovič, Melichárek - Radulay, P. Kopecký, Lelkeš
I. tretina
V Nitre sa hral od úvodu svižný hokej a bolo sa na čo pozerať. V 9. min sa domáci dostali do vedenia. Odrazený puk po Valčákovej prihrávke sa dostal k voľnému obrancovi Gurčíkovi, ktorý svoju tvrdú strelu namieril presne - 1:0. Úvodný gól zápasu paradoxne naštartoval hostí. Tí boli do konca prvej časti aktívnejší, no gól sa im nepodarilo streliť. Záver prvej tretiny priniesol zaujímavé momenty na oboch stranách. Najskôr tvrdo, no neúspešne strieľal Melichárek, aby z následného protiútoku faulovala obrana hostí domáceho Valčáka. Ten istý hráč však nepremenil nariadené trestné strieľanie.

II. tretina
Hostia pokračovali v aktívnej hre aj počas druhej tretiny. V 22. min boli za snahu odmenení vyrovnávajúcim gólom. Tybor vybojoval puk v útočnom pásme, po jeho prihrávke si Sojčík poradil s domácim brankárom a bolo 1:1. V 29. min Mašlonka fauloval Fabuša, hostia hrali následne 5-minútovú presilovku. V 33. min ju využili zásluhou Gašparoviča, ktorý úspešne zmenil smer nahodeného puku - 1:2. Aktívnej hry sa "vojaci" nevzdávali ani v ďalšom priebehu a po sérii viacerých šancí sa dočkali aj tretieho gólu. Rozhodcovia sa o regulárnosti Sojčíkovho zásahu museli poradiť s kolegom pri videu, no tretí gól hostí napokon uznali. V závere druhej časti zaujali ešte nevyužité príležitosti v podaní Trefného a Mikulu.

V úvode tretej časti sa domáci snažili o zdramatizovanie zápasu, no v 45. min ich Dukla schladila štvrtým gólom. Tvrdoň zužitkoval prihrávku Fabuša a bolo 1:4. Hostia v ďalšom priebehu kontrolovali vývoj zápasu. Vypracovali si viac šancí ako ich súper, horšie to už bolo s ich premieňaním. V 59. min neudržal Fojtíkovu strelu brankár Kováč a Valčák znížil na konečných 2:4.´

Hlasy:
Ladislav Branikovič (tréner Nitry): "Začali sme dobre, ujali sme sa vedenia. V druhej tretine to bolo z našej strany zlé. Hrali sme akoby bez pohybu, bez kombinácie. V tretej akoby nám chýbali sily, zápas sme dohrávali s tromi útokmi, z toho jeden bol zložený z juniorov. Vývoj stretnutia ovplyvnilo aj nepremenené trestné strieľanie. Ak by bolo 2:0, duel by sa inak vyvíjal. Z našej strany je určite nespokojnosť s týmto zápasom."
Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "Tento zápas bol dôležitý pre obe mužstvá. Domáci nastúpili vo veľkom štýle, dohrávali súboje. Neskôr sme boli lepším tímom, dali sme góly a cieľavedome išli za svojím cieľom. Divákom chcem popriať veselé Vianoce."

HC Slovan Bratislava - MHC Mountfiled Martin 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 25. Lipiansky (M. Bartánus, Šatan), 41. Lipiansky (Švarný, Štajnoch), 52. Bulík (z trest. strieľania)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - M. Novák, Bundil, 5486 divákov

Zostavy:

Slovan: Konrád - Štajnoch, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Jass, L. Kozák - Šatan, Lipiansky, M. Bartánus - L. Hudáček, Bulík, M. Bakoš - D. Buc, Kukumberg, Preisinger - M. Macho, M. Sloboda

Martin: Dzubina - Matejka, J. Mocek, Zukal, Brcko, Vartovník - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - J. Cíger, V. Škoda, Šišovský - M. Sobota, Miroslav Ižvolt, Macejka - Škumát

I. tretina
Prvá tretina sa niesla v znamení veľkého tlaku domácich, gólman Dzubina však počas celej prvej dvadsaťminútovky úspešne odolával pokusom slovanistov. Už v 3. min pohrozil Lipiansky, vzápätí v presilovke nepochodil ani Frühauf a neskôr ani Šatan či M. Bakoš. Za hostí sa pokúšal skórovať aktívny V. Škoda, ale ani Konrád nepustil puk za svoj chrbát.

II. tretina
Priaznivci Slovana sa dočkali v 25. min, keď Šatanovu prihrávku poslal pomedzi Dzubinove betóny Lipiansky. O minútu neskôr nabil M. Preisinger reprezentantovi M. Bakošovi, ale skóre sa nemenilo. V 36. min nastrelil hosťujúci Macejka žŕdku domácej bránky a na druhej strane nechal Dzubinu vyniknúť M. Sloboda.

Hneď v úvode tretej časti sa vrútil do útočného pásma Lipiansky a gólmana hostí prekonal aj druhýkrát. Už na 3:0 zvyšoval v 52. min Bulík, keď premenil trestné strieľanie po faule Škumáta. Do konca tretej tretiny si už ani jeden z tímov nevypracoval vážnejšiu šancu a skóre sa nezmenilo.

Hlasy:
Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Zápas sme si predstavovali trochu inak, z našej strany to bolo trápenie. Komplikovali sme si to sami, čím nechcem znehodnocovať výkon súpera. Dôležitý gól bol ten v úvode tretieho dejstva na 2:0. Stále sme hrali uvoľnenejšie, no neefektívne. Nebol to dobrý výkon, ale tri body sa rátajú a to je to najdôležitejšie."
Branislav Stolárik (asistent trénera Martina): "Do Bratislavy sme prišli v značne oklieštenej zostave, chýbalo nám až osem hráčov. Ledva sme dali dokopy tri kompletné päťky a v obrane museli hrať dvaja útočníci. Museli sme brániť a čakať na chybu súpera a naše prečíslenie. To sa nám aj darilo, pri troche šťastia mohol byť výsledok iný. Strelecká prevaha Slovana tam bola, musím pochváliť brankára Dzubinu aj celé mužstvo, ktoré v tomto zložení odohralo výborný zápas."

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Góly: 11. Kloz (Obdržálek, Lušňák), 32. Obdržálek (I. Jankovič, Holovič), 37. T. Mikúš (T. Višňovský), 44. Klejna (Kloz), 51 T. Višňovský (Kutálek)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, navyše: Juraško (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, M. Grečko, 2020 divákov

Zostavy:

Zvolen: Sáblík (51. Škrečko) - Ťavoda, Marek Ďaloga, Vantroba, Juraško, J. Mucha, Hraško, Korhonen, Lubor Pokovič - Leskovjanský, M. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Čurilla - Zuzin, Trochta, Otčenáš - Síkela, Huňady, Méry

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Kloz, I. Jankovič, Gula, T. Magušin, Srnec - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák - Kutálek, Holovič, M. Šátek - Klejna, R. Konečný, T. Mikúš

I. tretina
Vo Zvolene sa hral technický hokej, ktorému chýbal dôraz a často aj nasadenie. V úvode sa prezentoval streleckou nemoHúcnosťou Pálffy. Vyšlo to až Klozovi v 11. min, keď z pravej strany vystrelil Obdržálek, Sáblík puk vyrazil rovno pred obrancu Skalice a ten sa nemýlil - 0:1. Najaktívnejší Zvolenčan Ďaloga potom zamestnal Lakosila, ale ten nemal s pukmi zo stredných vzdialeností problémy. Častejšie boli pred bránkou Záhoráci, Šátek v dobrej príležitosti však mieril vedľa.

II. tretina
Aj v druhej tretine mala viac z hry Skalica, ale vyrovnanie mal v 27. min na hokejke Ťavoda. Z ničoho nič sa ocitol pred Lakosilom, no zoči - voči ho neprekonal. Na opačnej strane mal veľa priestoru pred bránkou T. Mikúš, dvakrát mu dovolili domáci vystreliť na Sáblíka, ktorý však nepustil puk za svoj chrbát. Až v 32. min po strele Jankoviča z pravej strany sa dobrým tečom pred gólmanom HKm presadil Obdržálek a bolo 0:2. V 37. min prišiel nečakaný tretí úder Skalice, keď z uhla nahodil puk pred bránku Zvolena T. Višňovský, Sáblík ho znovu iba vyrazil, no a nikým nepokrytý T. Mikúš mieril pohodlne pod hornú žŕdku. Prvýkrát v zápase sa vylučovalo až v 39. min, na trestnú lavicu išli dvaja Skaličania, no presilovku o dvoch hráčov Zvolen nevyužil ani v úvode tretej tretiny.

Naopak, Skaličanom hra išla, čoho výsledkom boli ďalšie dva góly. V 44. min poslal puk pred bránku Kloz a Klejna ho tečoval za Sáblíka. V 51. min zaujala pekná spolupráca Brabenca so Slovákom, no bez efektívnej koncovky. Potvrdilo sa pravidlo nedáš - dostaneš, keď následne na to Kutálek strieľal ešte nepresne, no Sáblíka touto strelou vyhnal z bránky a Tibor Višňovský skóroval do prázdnej svätyne Zvolena. Do domácej bránky išiel následne Škrečko, ktorý už neinkasoval, pretože znemožnil v 55. min sólo Kutálkovi a ďalšie šance hostí už neboli veľmi nebezpečné.

Hlasy:
Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Skalica vyhrala úplne zaslúžene, prevýšili nás vo všetkých herných činnostiach, či už defenzívnych alebo ofenzívnych. Chýbala nám väčšia vôľa po víťazstve. V našom pásme sme boli málo agresívni a dôrazní, z čoho Skalica ťažila a strelila aj góly. Nechcem sa vyhovárať, ale museli sme improvizovať so zostavou, okrem druhej päťky sa mi rozpadli všetky formácie, a to pre zdravotné problémy a zranenia."
Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Odohrali sme taktický zápas, nepustili sme súpera k jeho rýchlej a kombinačnej hre, zamerali sme sa na strednú tretinu. Boli sme aktívni v obrannej tretine súpera. To, čo sme pokazili doma s Nitrou, sme vo Zvolene získali a chlapcom patrí za to poďakovanie. Sme radi, že sme vyhrali, sme spokojní s bodmi i s hrou, ktorú sme na ľade súpera predviedli."

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2011/2012 po štvrtkových stretnutiach 32. kola:

1. Slovan Bratislava 33 22 0 1 0 2 8 116:72 70
2. HK 36 Skalica 33 22 1 0 1 1 8 115:84 70
3. HC Košice 33 20 0 1 0 0 12 111:79 62
4. HK Poprad 33 19 0 0 4 0 10 109:90 61
5. HKm Zvolen 33 16 0 3 0 0 14 85:89 54
6. Dukla Trenčín 33 14 1 1 1 1 15 81:77 48
7. MsHK DOXXbet Žilina 33 11 1 2 1 3 15 75:88 43
8. HC'05 Banská Bystrica 33 8 1 3 1 4 16 74:86 37