sobota, 23. január 2021 08:46 | Autor: TASR

Zdeno Chára
Zdeno Chára | zdroj: TASR

New York 23. januára (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára zaznamenal prvý kanadský bod po prestupe do Washingtonu Capitals.

V piatom zápase novej sezóny zámorskej NHL prispel v noci na sobotu k víťazstvu svojho tímu nad Buffalom Sabres 4:3 po nájazdoch asistenciou pri góle českého útočníka Jakuba Vránu. V nájazdoch rozhodol John Carlson. Capitals sú s ôsmimi bodmi na čele tabuľky Východnej divízie.

Vlaňajší finalista Dallas Stars vstúpil do nového ročníka impozantne, Nashville deklasoval 7:0. Slovenský zadák Andrej Sekera odohral v tretej obrannej formácii "hviezd" 17:35 minúty, pripísal si jeden plusový bod, dve trestné minúty a dve strely na bránku. Liga musela odložiť prvé štyri stretnutia Dallasu po tom, čo sa v jeho šatni objavilo 17 pozitívnych prípadov koronavírusu.