Slovákom sa v stredu nedarilo, Chicago naďalej lídrom

štvrtok, 29. december 2011 09:30 | Autor: TASR

V stredajších dueloch zámorskej NHL sa bodov nepresadil žiadny slovenský hokejista.

Útočník Marián Gáborík z tímu New York Rangers vyšiel naprázdno po sérii piatich duelov v sérii s gólom. Jeho "jazdci“ nestačili na domáci Washington, ktorému aj vďaka dvom presným zásahom Siomina podľahli 1:4.

Neuspel ani obranca Andrej Sekera, jeho Buffalo prehralo na ľade New Jersey 1:3. Chicago v zostave s Mariánom Hossom doma nestrelilo ani gól, Los Angeles Kings sa tešia z víťazstva 2:0. Blackhawks sú však aj napriek prehre s päťdesiatimi bodmi lídrom celej profiligy.

Radosť z dvoch bodov do tabuľky mal kapitán Bostonu Zdeno Chára, ktorého Bruins uspeli vo Phoenixe. O plnom bodovom zisku pre "medveďov“ rozhodol v prvej minúte predĺženia nemecký obranca Dennis Seidenberg. V riadnom hracom čase nespoznali víťaza ani v San Jose, kde napokon zvíťazil Vancouver 3:2 po predĺžení. Samostatné nájazdy v Nashville sa stali korisťou domáceho mužstva, ktoré zdolalo Minnesotu.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New Jersey - Buffalo 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly: 10. Sýkora (Eliáš, Martin Brodeur), 22. Sýkora (Eliáš, Volčenkov), 27. Parise (Fayne, Henrique) - 28. Vanek (Leopold, D. Stafford)

Washington - New York Rangers 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 9. Johansson (Halpern), 31. Brouwer (Carlson), 34. Siomin (Nicklas Bäckström, Ovečkin), 58. Siomin (Ovečkin, Alzner) - 18. Dubinsky (R. Callahan)

Nashville - Minnesota 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 47. Tootoo (Blum, Bouillon), rozhodujúci sam. nájazd premenil Colin Wilson - 57. Heatley (Prosser, M. Koivu)

Chicago - Los Angeles 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 33. Hunter (Clifford, C. Fraser), 42. Stoll (Justin Williams, Doughty)

Phoenix - Boston 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 16. Ray Whitney (Langkow, Schlemko) - 1. Krejčí (Horton, Marchand), 61. Seidenberg (Pouliot, C. Kelly)

San Jose - Vancouver 2:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 32. Couture (Marleau), 37. J. Thornton - 12. D. Sedin (H. Sedin, Edler), 23. Kesler (Edler, Bieksa), 64. Ebbett (Bieksa, Hansen)