Main Content

No video provider was found to handle the given URL. See the documentation for more information.

VIDEO: Pavard priznal, že bol 15 sekúnd v bezvedomí: Bol som v šoku!

Mníchov 16. júna (TASR) - Francúzsky futbalový reprezentant Benjamin Pavard prezradil, že v utorkovom víťaznom dueli ME proti Nemecku (1:0) na krátku chvíľu stratil vedomie. Po kolízii s Robinom Gosensom v druhom polčase sa ocitol na trávniku, kde dlhý čas nehybne ležal a potreboval lekárske ošetrenie. Zápas však dokončil, odohral celých 90 minút.

Pavard potvrdil, že po faule súpera bol riadne otrasený. "Bol som v šoku. Na 10 až 15 sekúnd som bol vyradený. Potom som sa začal cítiť lepšie," povedal pravý krajný obranca. Gosens išiel do výskoku nekompromisne a zasiahol francúzskeho zadáka do hlavy, za ostrý zákrok však nedostal ani žltú kartu.

Podľa AFP zatiaľ nie je isté, či nastúpi 25-ročný Pavard v druhom zápase v F-skupine EURO 2020 proti Maďarsku (v sobotu v Budapešti). Všetkých 24 tímov podpísalo pred ME protokol, ako postupovať pri podozrení na otras mozgu. Bezpečnosť a zdravie hráčov sú u organizátorov na prvom mieste, obzvlášť po kolapse Dána Christiana Eriksena v sobotnom zápase s Fínskom (0:1). Dvadsaťdeväťročného stredopoliara museli priamo na ihrisku oživovať. Podľa lekárov mal zástavu srdca, príčina zatiaľ nie je známa. Momentálne sa zotavuje v kodanskej nemocnici.