Main Content

Keane kritizoval výber anglických hráčov pre penalty. Grealish a Southgate reagovali

pondelok, 12. júl 2021 20:26 | Autor: TASR

Roy Keane
Roy Keane | zdroj: TASR

Londýn 12. júla (TASR) - Bývalý írsky futbalista Roy Keane skritizoval skúsenejších anglických reprezentantov za to, že vo finálovom rozstrele ME neprevzali iniciatívu. Podľa Jacka Grealisha však jeho slová nie sú opodstatnené a konečné rozhodnutie bolo na trénerovi.

Angličania prehrali s Talianmi 2:3 v rozstrele, keď z bieleho bodu zaváhali 21-ročný Jadon Sancho, 23-ročný Marcus Rashford a v rozhodujúcej piatej sérii zlyhal aj devätnásťročný Bukayo Saka. "Ak ste Sterling alebo Grealish, nemôžete len tak sedieť a poslať v rozhodujúcej chvíli dieťa. Máte predsa oveľa viac skúseností. Sterling má na konte mnoho trofejí, mal tam ísť on," citovala Keanea agentúra DPA.

Grealish však prezradil, že z jeho strany bol záujem prevziať zodpovednosť. "Povedal som, že chcem ísť na penalty. Nechcem, aby ľudia hovorili, že som odmietol, keď to bolo naopak," uviedol Grealish na twitteri.

Za pravdu mu dal i Gareh Southgate, ktorý zdôraznil, že exekútorov vyberal on sám: "O strelcoch jedenástok som rozhodol ja, nebolo to o tom, že by skúsenejší hráči neboli ochotní."