Main Content

Hokejová osemnástka dosiahla ďalšie vysoké víťazstvo. Zgustla si na Taliansku

piatok, 27. august 2021 05:44 | Autor: TASR

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov
Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov | zdroj: TASR

Budapešť 26. augusta (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov vstúpili víťazne do Turnaja olympijských nádejí v Budapešti. V úvodnom vystúpení deklasovali vo štvrtok rovesníkov z Talianska 9:2.

Hetrikom sa v slovenskom drese blysol Martin Mišiak, ktorý k trom gólom pridal jednu asistenciu. Rovnako štvorbodový bol Samuel Honzek za dva góly a dve asistencie. Slováci vyslali na taliansku bránku celkovo 43 striel, informoval web hockeyslovakia.sk.

Zverenci trénera Ivana Feneša nastúpia v maďarskej metropole ešte na dva duely. V piatok o 15.30 h ich čaká duel s Poliakmi a v sobotu o 14.00 s domácimi Maďarmi.

Turnaj olympijských nádejí hráčov do 18 rokov

Slovensko - Taliansko 9:2 (3:2, 2:0, 4:0)

Góly: 2. Fedák (Thomka), 13. Mišiak (Kmec), 18. Mišiak (Marko), 22. Nahálka (Mišiak), 31. Honzek (Šotek, Mišiak), 41. Honzek (Nahálka, Kmec), 55. Patzelt (Dej), 59. Mišiak (Culík), 60. Dej (Kopecký, Križan) – 8. Garau (Oberrauch), 11. Girardi (Remolato). Rozhodovali: Varjú - Kövesi, Váczi (všetci Maď.), vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely: 43:13, 25 divákov.

Zostava SR: Korec – Nahálka, Kmec, Patzelt, Marko, Tomas, Thomka, Culík, Lörincz – Šotek, Honzek, Mišiak – Dej, Kopecký, Križan – Petrík, M. Molnár, Fedák – Kurty, Bartakovics, Melicher. Tréner I. Feneš.

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Ivan Feneš, tréner SR 18: "Ďalšia skvelé víťazstvo slovenskej osemnástky. Do zápasu sme vstúpili proti dobre organizovaným Talianom so siedmimi nováčikmi, ktorí hrali svoj prvý reprezentačný zápas. V prvej tretine to bolo trošku vidno. Chlapci boli mierne nervózni, ale s pribúdajúcimi minútami sme duel ovládli a boli jednoznačne lepší, čo potvrdzuje výsledok. Treba vyzdvihnúť našu prvú formáciu, v ktorej vzadu dominovali Kmec s Nahálkom. Vpredu dal Mišiak tri góly a spolu s Honzekom a Šotekom odohrali skvelý zápas. Boli ťahúni, podporovali spoluhráčov, ktorí nemali veľa skúseností z medzinárodného ľadu."